Hradec bude v úvodu semifinálové série postrádat Klímu. Důvodem je otrava jídlem z asijské restaurace
Hokejisté Hradce Králové se budou minimálně v úvodu semifinálové série play-off extraligy proti Vítkovicím obejít bez pomoci útočníka Kevina Klímy. Pětadvacetiletý hráč je jedním z téměř 80 lidí, kteří mají zdravotní obtíže po konzumaci jídla v jedné z asijských restaurací v centru Hradce Králové.
Klíma má podle informací webu iSport.cz silné střevní potíže a horečku, s týmem proto neodcestoval do Ostravy, kde boj o postup do finále v úterý odstartuje.
V Hradci Králové roste počet lidí s obtížemi po jídle v restauraci, už jich je 77. Někteří mají salmonelózu
Číst článek
„Věřím, že u Kevina se nákaza salmonelou neprokáže a že se potvrdí můj odhad, že na 99,9 procenta doma hrát bude,“ řekl šéf klubu Miroslav Schön.
Omluva zákazníkům
Krajská hygienická stanice zatím potvrdila onemocnění salmonelózou u 19 osob. Restaurace je aktuálně z rozhodnutí hygieniků uzavřená, její majitelé se za pochybení při přípravě jídel omluvili na sociálních sítích.