Myslel jsem, že hráči Slavie budou po zápase s Lille na kapačkách, řekl trenér Pardubic Saňák

Fotbalisté Slavie po vítězství nad Lille protáhli domácí stoprocentní bilanci. V sedmém ligovém kole porazili Pardubice 2:0. Slávistický trenér Jindřich Trpišovský udělal jen dvě změny v základní sestavě oproti středeční fyzicky náročné kvalifikaci Ligy mistrů. A překvapil tím i kouče Východočechů Jiřího Saňáka.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Pardubic Jiří Saňák

Trenér Pardubic Jiří Saňák | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Myslel jsem, že hráči Slavie budou po středečním zápase aspoň do pondělka na kapačkách,“ řekl v nadsázce pardubický trenér Jiří Saňák, který osobně navštívil středeční zápas závěrečného předkola Ligy mistrů mezi Slavií a Lille.

00:00 / 00:00

Poslechněte si ohlasy Jindřicha Trpišovského a Jiřího Saňáka

To, co jsem tady viděl, byla kvalita. Z toho se opotíte,“ zhodnotil středeční zápas závěrečného předkola Ligy mistrů Saňák. Podobný pocit mohl kouč Východočechů zažívat už zhruba hodinu před začátkem utkání v Edenu, když zjistil, že Trpišovský udělal jen dvě změny v úvodní jedenáctce oproti duelu s Lille, ve kterém Pražané do poslední chvíle bojovali o prodloužení.

Výhoda domácích zápasů

„Kdybychom hráli ve čtvrtek, a ne ve středu, bylo by rotací víc. Oba zápasy jsme hráli doma bez cestování. A pomohlo i rozpoložení hráčů, kteří přes výsledkové zklamání, které jsme ve středu zažili, podali dobrý výkon,“ připomněl Trpišovský, že Slavia i přes vítězství 2:1 nad Lille do Ligy mistrů nepostoupila.

Únava z náročného evropského utkání byla velká, jak popsal slávistický trenér na příkladu Davida Douděry a Lukáše Provoda. „Ve čtvrtek byl regenerační trénink a v pátek první nácvik na Pardubice. A když jsem viděl Doudise a Proviho, když jsme něco nacvičovali, nemohli se ještě pořádně rozběhnout. Čekali jsme na nedělní dopoledne, jak budou vypadat,“ popsal Trpišovský.

Nakonec oba zasáhli do utkání s Pardubicemi. Stejně jako třeba El Hadji Malick Diouf, který skóroval v nastavení prvního poločasu, a Tomáš Chorý, který svým prvním ligovým gólem za Slavii uzavřel vítězství Pražanů 2:0.

„Zvládli jsme odolávat o 40 minut déle než Lille. To samozřejmě zlehčuju. Kluci odehráli slušný part. Slavia je extrémně silná, i po takovém zápase, co hrála ve středu,“ uznal po páté ligové porážce v sezoně pardubický kouč Saňák. Po reprezentační přestávce přivítají Východočeši Olomouc, Slavii čeká výjezd do Ostravy.

Tabulka fotbalové ligy 2024/2025 (PLATNÉ K 15. 9. 2024)