‚Poslední dobou jsme moc radosti nerozdávali.‘ Liberec slaví teprve druhou domácí výhru v ročníku

Fotbalisté Liberce v lize po dvou prohrách znovu bodovali naplno. Ve 13. kole porazili Slovácko 4:0, když od 32. minuty hráli v početní výhodě po vyloučení hostujícího Hoffmanna.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Santiago Eneme a Aziz Kayondo slaví branku Liberce

Santiago Eneme a Aziz Kayondo slaví branku Liberce | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: Profimedia

Liberečtí fotbalisté se svými fanoušky oslavili teprve druhou domácí výhru v aktuálním ligovém ročníku. Naposledy před víc než dvěma měsíci na stadionu U Nisy porazili Pardubice, od té doby ale pod Ještědem získali jen dva body, a na začátku října tu navíc utrpěli pětigólový debakl od sousedního Jablonce.

00:00 / 00:00

Poslechněte si reportáž z utkání Liberce se Slováckem, kde domácí ukončili dvouzápasovou sérii proher

„Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří přišli a podporovali nás. Poslední dobou jsme moc radosti nerozdávali. Věděli jsme, na čem jsme a abychom se přiblížili nahoru, tak jsme to utkání museli zvládnout. Jsem rád, že se nám to podařilo,“ řekl po sobotním utkání liberecký trenér Radoslav Kováč.

Zatímco Slovanu v zápase hrálo do karet prakticky vše, Slovácko zažívalo úplně opačné pocity, a to především v prvním poločase. Hosté U Nisy poprvé inkasovali už v patnácté minutě, po půl hodině hry šel navíc předčasně do sprch vyloučený stoper Hoffman, a ještě do přestávky pak celek z Uherského Hradiště dostal další dva góly. V prvním poločase se trefili postupně Santiago Eneme, Ivan Varfolomejev a z penalty Lubomír Tupta, po přestávce Aziz Kayondo.

„Zápas nám po všech stránkách nevyšel. V úvodu jsme tahali za kratší konec a Liberec byl lepší. Celý poločas nebyl dobrý, do druhé půle jsme změnili rozestavení na pět obránců, abychom to utkání nějakým způsobem dohráli,“ hlesl viditelně zklamaný Roman West, kouč Slovácka, které je v neúplné tabulce fotbalové ligy aktuálně osmé, Slovan se s jednobodovým odstupem v průběžném pořadí nachází hned za ním.

Tabulka fotbalové ligy 2024/2025 (PLATNÉ K 27. 10. 2024)