Zlín s přehledem ovládl regionální derby na hřišti Slovácka a po výhře 4:0 je pátý

Fotbalisté Zlína dokázali v 6. kole letošního ročníku Fortuna ligy rozdrtili Slovácko na jeho hřišti 4:0 a posunuli se na páté místo tabulky. Vítězný gól dal už v 18. minutě z penalty Tomáš Poznar.

Uherské Hradiště Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Jiráček (vlevo) a Lukáš Bartošák slaví gól do sítě Slovácka.

Petr Jiráček (vlevo) a Lukáš Bartošák slaví gól do sítě Slovácka. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slovácko i Zlín za sebou měly povedený vstup do sezony a před utkáním je v ligové tabulce na sedmé a šesté pozici dělil jediný bod. Fotbalisté Slovácka chtěli prolomit nepříznivou sérii domácích neúspěchů proti Zlínu, svého rivala totiž na vlastním stadionu porazili naposledy v roce 2006.

Fotbalová Slavia pyká za své fanoušky, kvůli pokřiku ‚UEFA mafia‘ musí zaplatit 1,7 milionu korun

První gól viděl slušně zaplněný stadion v Uherském Hradišti v 18. minutě, když pokutový kop za faul na Traorého suverénně proměnil zlínský útočník Tomáš Poznar. Podruhé hosté udeřili o devět minut později díky Lukáši Bartošákovi, který si za vápnem navedl míč na pravačku a krásnou střelou ho poslal do šibenice.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, Zlín byl stále lepší a domácí hráči nestíhali a působili trochu zaskočeně. Třetí velký důvod k radosti dal početnému zlínskému kotli v 54. minutě Lukáš Železník, který zblízka v pohodě zakončil pěknou akci Traorého. O chvíli později z úhlu zaskočil brankáře Michala Daňka Róbert Matějov a bylo to už 0:4.

Další góly už hosté nepřidali a ani Slovácku se nepodařilo zaznamenat, alespoň čestný úspěch, a tak Zlín s přehledem ovládl regionální derby v Uherském Hradišti a posunul se v ligové tabulce na páté místo o bod za Spartu. Slovácko je osmé.

1. FC Slovácko - Fastav Zlín 0:4 (0:2)
Branky: 18. Poznar z pen., 26. Bartošák, 54. Železník, 62. Matejov. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Fišer. ŽK: Petr - Podio. Diváci: 6586.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít