Plzeň prohrála na hřišti Slovácka 1:2 a na vedoucí Slavii ztrácí už 14 bodů

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v 19. kole Fortuna ligy na půdě Slovácka 1:2 a na vedoucí Slavii už ztrácejí 14 bodů. Vítěznou branku domácích vstřelil v závěru Patrik Hellebrand.

Uherské Hradiště Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský obránce Radim Řezník

Zklamaný obránce Plzně Radim Řezník. | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Slovácka jsou jedním z příjemných překvapení sezony a přestože v minulém kole nezvládli regionální derby ve Zlíně, dál bojují o umístění v první šestce, které by jim zajistila účast v nadstavbové skupině o titul.

Fotbalisté Jablonce vyhráli v Opavě a jsou čtvrtí, Teplice slaví první vítězství od začátku října

A proti druhé Plzni, která zatím marně nahání rozjetou Slavii, začali Moravané velmi dobře, když si už v šesté minutě navedl míč na kraj vápna Petr Reinberk a povedenou střelou na zadní tyč poslal domácí do vedení.

Plzeňští potom přidali a postupně se dostávali do tempa, po půl hodině ale mohli prohrávat už o dva góly, když měl velkou šanci jejich bývalý Milan Petržela. Toho ale vychytal brankář Aleš Hruška.

Nakonec se ale hostům podařilo těsně před pauzou vyrovnat, když se ve vápně prosadil důrazný Michael Krmenčík a špičkou kopačky dotlačil míč do brány.

Ve druhé půli sledovali diváci v Uherském Hradišti dál vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Vyrovnaný stav protrhl až v 83. minutě střídající Patrik Hellebrand, který po povedené akci Slovácka prostřelil Hrušku a rozjásal domácí fanoušky.

Slovácko se tak bodově dotáhlo na šestou Spartu, ta má ale nedělní zápas s Mladou Boleslaví k dobru. Plzeň počtvrté v řadě nevyhrála venkovní ligový zápas a její ztráta na první Slavii narostla už na 14 bodů.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 7. 12. 2019)

19. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Branky: 6. Reinberk, 83. Hellebrand - 43. Krmenčík. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška - Machálek (video). ŽK: Divíšek, Petržela - Čermák, Kalvach. Diváci: 4432.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít