Viktoria Plzeň si hravě poradila se Zlínem a přiblížila se pražským S. Výhru 4:0 režíroval Vlkanova

Fotbalisté Plzně ve 28. kole první ligy doma deklasovali poslední Zlín 4:0. Západočeští obhájci titulu z třetího místa tabulky ztrácejí šest bodů na vedoucí Slavii a druhou Spartu, s níž se ve středu utkají na Letné. Dvě branky vstřelil střídající Adam Vlkanova.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňští fotbalisté slaví gól proti Baníku.

Fotbalisté Viktorie Plzeň (archivní foto) | Zdroj: Profimedia

V souboji bývalých reprezentačních trenérů uspěl domácí Michal Bílek, jenž v minulosti vedl Zlín. Jeho kouči Pavlu Vrbovi naopak nevyšel návrat na stadion bývalého mužstva, které dovedl ke třem titulům.

Hložek se v Bundeslize popáté trefil, jeho vítězný gól proti Lipsku posunul Leverkusen na pohárové příčky

Obměněná sestava Viktorie se rozjížděla docela pomalu. Jirkův střílený centr brankář Rakovan konečky prstů vytlačil na roh, později Durosinmi hlavičkoval nepřesně.

Plzeňští otevřeli skóre ve 34. minutě. Sýkora z přímého kopu nacentroval do šestnáctky a Hejda se prosadil přesnou hlavičkou. Třiatřicetiletý stoper vstřelil druhou branku v ligové sezoně a celkově 25. v nejvyšší soutěži.

Zlín mohl zničehonic vyrovnat krátce před pauzou, ale gólman Staněk vytáhl Hlinkovu ránu nad břevno.

Západočechům vyšel vstup do druhého poločasu. Sýkora rozehrál roh na Vlkanovu a střídající záložník po necelých čtyřech minutách na hřišti překonal Rakovana přesnou střelou.

O chvíli později si nikým nehlídaný Vlkanova naskočil na Pilařův centr a umístěnou hlavičkou zvýšil na 3:0. V tomto ligovém ročníku si polepšil na pět gólů, trefil se poprvé od února. Dvě trefy v jednom utkání nejvyšší soutěže zaznamenal podruhé v kariéře, premiérově se mu to povedlo shodou okolností ve Zlíně v říjnu 2021, kdy oblékal dres Hradce Králové.

Po delší nezajímavé pasáži v 86. minutě Kliment v souhře střídajících hráčů našel Chorého a ten snadno zamířil do odkryté branky. Osmadvacetiletý útočník se 12. zásahem v sezoně nejvyšší soutěže osamostatnil v čele týmové tabulky střelců.

16. Zlín 28 4 10 14 32:53 22

Plzeň doma v lize nad moravským soupeřem zvítězila v šestém duelu po sobě. Zlín v nejvyšší soutěži protáhl čekání na venkovní vítězství na 28 zápasů, nevyhrál tam od srpna 2021. „Ševci“ prohráli počtvrté z posledních pěti kol a chybí jim tři body na patnácté Pardubice.

28. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Trinity Zlín 4:0 (1:0)
Branky: 49. a 57. Vlkanova, 34. Hejda, 86. Chorý. Rozhodčí: Křepský - Váňa, Dohnálek - Starý (video). ŽK Sýkora - Hlinka. Diváci: 8415.

Slovan Liberec - Zbrojovka Brno 3:1 (3:0)
Branky: 23. a 33. Frýdek, 29. Tupta - 89. vlastní Rondič. Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Slavíček - Szikszay (video). ŽK: Ghali - Hlavica. Diváci: 1658.

Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 5:1 (3:0)
Branky: 18. Hora, 21. Havel, 45.+2 Čmelík, 53. Čoudek, 70. Adediran - 59. Souček. Rozhodčí: Nehasil - Matoušek, Hádek - Klíma (video). ŽK: Penner - Martinec, Hübschman. Diváci: 2895.