Slavia porazila v malém derby Bohemians a znovu vede ligu, Sparta remizovala na půdě Slovácka

Fotbalisté Slavie ve 28. kole první ligy zvítězili 3:0 nad Bohemians 1905 a vrátili se do čela tabulky o skóre před druhou Spartu. Dosavadní lídr remizoval na hřišti Slovácka 1:1. Pardubice porazily východočeského rivala Hradec Králové 1:0 a minimálně do neděle opustili poslední místo. Doma stejným výsledkem vyhrála i Mladá Boleslav nad Ostravou. Teplice nečekaně zvítězily v Olomouci 2:1.

Uherské Hradiště (Aktualizováno: 21:11 22. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie zvítězili ve 28. kole první ligy nad Bohemians 1905 3:0 a vrátili se do čela tabulky o skóre před druhou Spartu | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Slávisté rozhodli malé pražské derby proti vršovickému sousedovi před téměř 19 tisícovkami diváků třemi brankami už v úvodním poločase, kdy se postupně trefili Václav Jurečka, Peter Olayinka a David Douděra.

Sparta vyřadila Jankta z týmu. Podle klubu řeší osobní situaci, důvodem je dopravní incident

Bohemians prohráli po sedmi kolech a na čtvrtém místě tabulky mají dvoubodový náskok před pátým Slováckem.

„Klokanům“ nevyšla odveta za nedávné semifinále poháru, v němž na začátku dubna na stadionu Slavie prohráli 2:3 po prodloužení. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zvítězili i ve 14. domácím utkání ligové sezony a naplno bodovali po dvou venkovních remízách po sobě.

Slovácko v Uherském Hradišti otevřelo skóre v 18. minutě po vlastní brance sparťanského gólmana Matěje Kováře, od něhož se odrazil do sítě míč po hlavičce Pavla Jurošky do břevna. Hosté vyrovnali v 73. minutě díky proměněné penaltě kapitána Ladislava Krejčího mladšího. Další šance Pražané nevyužili, Jan Kuchta dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Sparta v nejvyšší soutěži podruhé za sebou remizovala, ale protáhla sérii bez porážky na 15 ligových a celkově 18 soutěžních zápasů. Slovácko s letenským protivníkem doma neprohrálo třetí soutěžní duel za sebou.

Pardubicím v derby zařídil vítězství v 56. minutě bývalý královéhradecký útočník Pavel Černý. V závěru utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující obránce Michael Leibl. Domácí vyhráli po třech porážkách a odsunuli a poslední pozici Zlín. "Ševci" ztrácejí na patnácté Východočechy tři body, k dobru mají nedělní duel na hřišti mistrovské Plzně.

„Votroci“ prohráli v nejvyšší soutěži po dvou vítězstvích 2:1 a neúplné tabulce zůstali sedmí. Pardubice zdolaly Hradec i podruhé v ligové sezoně, na podzim v jeho domácím azylu v Mladé Boleslavi zvítězily 3:1.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava

Utkání v Mladé Boleslavi rozhodl v 17. minutě útočník Vasil Kušej. Středočeši se posunuli na osmé místo a stále mají šanci na postup do nadstavbové skupiny o titul.

Na rozdíl od Baníku, který je desátý. Slezané nenavázali na triumfy nad Plzní (2:1) a Slováckem (1:0) a prohráli po třech kolech. Dnešnímu soupeři podlehli ve vzájemném ligovém duelu po předchozích pěti vítězstvích.

Teplice v Olomouci poslal do vedení v nastavení úvodního dějství Matěj Hybš, v 79. minutě sice srovnal domácí Jakub Pokorný, ale za dalších pět minut rozhodl Jakub Urbanec. Výsledkem 2:1 vyhráli Severočeši vzájemný zápas i na podzim.

„Skláři“ zvítězili potřetí z posledních čtyř kol, se Sigmou posedmé za sebou bodovali a posunuli se na 13. příčku. Hanáci doma v lize prohráli po devíti zápasech a jsou šestí.

V neděli se před utkáním Plzeň - Zlín ještě uskuteční souboje Liberce s Brnem a Českých Budějovic s Jabloncem.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 3:0 (3:0)
Branky: 13. Jurečka, 31. Olayinka, 36. Douděra. Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Caletka - Orel (video). ŽK: Vondra (Bohemians). Diváci: 18 974.

1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branka: 18. vlastní Kovář - 73. Krejčí II z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Pečenka - Machálek (video). ŽK: Sinjavskij, Havlík, Kim Sung-pin - Haraslín. Diváci: 8000 (vyprodáno).

Sigma Olomouc - FK Teplice 1:2 (0:1)
Branky: 79. Pokorný - 45.+4 Hybš z pen., 84. Urbanec. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Dresler - Petřík (video). ŽK: Ventúra - Mareček. Diváci: 3091.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 17. Kušej. Rozhodčí: T. Klíma - Šimáček, Arnošt - Radina (video). ŽK: Jawo, Kušej, Suchomel, Hoftych (trenér) - Pojezný, Kuzmanovič. Diváci: 2621.

FK Pardubice - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 56. Černý. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Volf - Kocourek (video). ŽK: Kostka, Vacek, Chlumecký, Helešic, Pikul, Nita - Klíma, Leibl, Bajza. ČK: 90. Leibl. Diváci: 4450.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 22. 4. 2023)