Radoň s Dvořákem vybojovali ve SP rychlostních kanoistů druhé stříbro

V úvodním závodu Světového poháru rychlostních kanoistů vybojovali čeští reprezentanti tři druhá místa. Po sobotním druhém nejrychlejším čase na kilometrové trati vystoupali deblkanoisté Jaroslav Radoň s Filipem Dvořákem na stříbrný stupínek také po závodě na 500 metrů, na stejné trati skončil v Miláně druhý i kajakář Josef Dostál.

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (vpravo)

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (vpravo) | Zdroj: ČTK

Radoň s Dvořákem byli sice ještě v polovině závodu na osmém místě, výborným finišem se ale dostali na stupně vítězů. Lepší byli stejně jako v sobotu jen Poláci Tomasz Kaczor a Vincent Slominsky, na které česká dvojice ztratila 23 setin sekundy.

Dostál, který je v Miláně z elitního českého čtyřkajaku sám, se neztratil ani na singlu. V závodě na 500 metrů byl rychlejší jen Maďar Bence Dombvári o 39 setin sekundy.

Ve finále pětistovky obsadil český ženský čtyřkajak ve složení Andrea Havlová, Monika Machová, Lucie Matoušková a Anna Kožíšková poslední deváté místo.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Miláně:

500 m:
Muži:
K1: 1. Dombvári (Maď.) 1:39,255, 2. Dostál (ČR) 1:39,647.
K2: 1. Hufnagel, Boros (Maď.) 1:29,073.
C1: 1. Queiroz (Braz.) 1:49,368.
C2: 1. Kaczor, Slominski (Pol.) 1:40,440, 2. Radoň, Dvořák (ČR) 1:40,668.
Ženy:
K4: 1. Čína (Žen Wen-ťün, Wu Ja-nan, Liang Pchej-sing, Liou Chaj-pching) 1:35,590, ...9. ČR (Havlová, Machová, Matoušková, Kožíšková) 1:39,238.
C2: 1. Cojová, Zarkovová (Uzb.) 2:08,781.

K1: 1. Carringtonová (N. Zél.) 40,385.
K2: 1. Wassmuthová, Dietzeová (Něm.) 38,849.
C1: 1. Avegnová (Ekv.) 49,417.

5000 m:
Muži:
K1: 1. Wallace (Austr.) 20:53,033.
C1: 1. Rusnák (SR) 24:25,109.
Ženy:
K1: 1. Cicaliová (It.) 23:28,235, ...5. Kožíšková 24:12,751, 12. Matoušková (obě ČR) 25:16,171.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít