Radu Energetického regulačního úřadu povede nově Šefránek. Trávníček zůstane řadovým členem

Novým předsedou Rady Energetického regulačního úřadu byl jmenován její současný člen Jan Šefránek. Stávající šéf rady Stanislav Trávníček zůstane řadovým členem rady. Do funkcí je ve středu jmenovala vláda, sdělilo ve čtvrtek ministerstvo průmyslu a obchodu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Energetický regulační úřad

ERÚ mimo jiné reguluje ceny elektřiny, plynu a tepla (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Trávníček byl předsedou rady od srpna 2019. Na konci letošního roku mu končí dosavadní pětiletý mandát. Ministerstvo proto na podzim vyhlásilo výběrové řízení pro doplnění rady. Do toho se podle ministerstva přihlásilo sedm uchazečů.

„Výběrová komise doporučila na místo člena Rady stávajícího předsedu Stanislava Trávníčka. Zároveň bylo nutné jmenovat předsedu Rady, na toto místo navrhl ministr Lukáš Vlček současného člena Jana Šefránka. Obě tyto změny vláda schválila,“ řekla Petra Milcová z tiskového oddělení resortu.

Sněmovna schválila novelu energetického zákona lex OZE III. Někdo je spokojen, někdo zuří

Číst článek

Šefránek pracuje v Energetickém regulačním úřadu více než 15 let a členem rady se stal letos v srpnu. Do té doby byl ředitelem sekce regulačních činností a mezinárodní spolupráce. V úřadu už působil na různých útvarech a vedl například oddělení strategie a inovací, vědy a výzkumu, stejně jako oddělení statistiky a sledování kvality. Nyní bude pětičlenné radě předsedat.

Počet členů rady se letos v létě po více než roce a půl vrátil na pět. Společně se Šefránkem se v srpnu novým členem rady stal ještě bývalý ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner. Dalšími členy jsou vedle Trávníčka Markéta Zemanová a Martina Krčová.

Členy rady i předsedu volí a odvolává na návrh ministra průmyslu a obchodu vláda. Jednotliví členové rady zodpovídají za svěřené agendy úřadu. Do působnosti zmiňovaného regulačního úřadu patří mimo jiné regulace cen elektřiny, plynu a tepla, podpora hospodářské soutěže v energetických odvětvích, výkon dohledu nad trhy v energetických odvětvích nebo ochrana oprávněných zájmů zákazníků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme