Profesor Volyncev taktické jaderné zbraně považuje za „jemný a ohleduplný válečný nástroj“. Navrhuje prezidentovi, aby zvážil možnost a smysluplnost užití podobných zbraní přímo na bojišti.
Zatímco v loňském projevu šéf Kremlu naznačil, že o výsledku války ještě není rozhodnuto, a působil podrážděně, letos z něj vyzařovala jistota, že Rusko překonalo kritický bod.
Domácí nepřátele podporoval, podle tehdejšího našeho totalitního vedení státu, hlavně ten zlý imperialistický Západ. Ve stejném duchu postupovali i tvůrci politického seriálu 30 případů majora Zemana.
Ukrajina vede válku lokální, vlasteneckou, válku o svoji státní i národní existenci. Byť se západní materiální pomocí. Kyjev by ji ale rád rozšířil, dal ochutnat Rusku „jeho vlastní medicínu“.
Dodávky zbraní NATO na Ukrajinu lze podle Putina považovat za účast na konfliktu, protože Aliance za tyto zbraně nedostává peníze. Západ se tak podle něj stává spoluviníkem údajných zločinů Kyjeva.
„Rusko chce bezpečnostní záruky. Válka proto skončí jednoduše, až dojde k rusko-americkým jednáním,“ uvedl Orbán s logikou, za kterou by se nemusel stydět ani ruský ministr zahraničí Lavrov.
Představitel ukrajinského ministerstva zahraničí s odvoláním na informace námořních úřadů sdělil, že loď byla v Berďansku jako první naložena nákladem 4500 tun ukrajinského obilí.
Podle historika a politologa Igora Lukeše se Putinovu Rusku za současné situace nesmí ustoupit, protože by se už pak nezastavil. Překvapilo ho, že americká podpora Ukrajiny jde opravdu od srdce.
Místo očekávaného rychlého vojenského úspěchu ho odpor ukrajinských obránců donutil stáhnout se od Kyjeva. Jak může Západ dotlačit Rusko k ukončení invaze?
V článku „Válka nervů! Jak Západ zvyšuje sázky na Ukrajině“ píše o zesilujícím napětí například ruský list Komsomolskaja pravda. Tvrdí, že „západní politici tlačí Kyjev do opravdové války s Ruskem“.
Turbulentní geopolitický vývoj, který odstartovalo odhalení, že dva ruští agenti mohli stát i za výbuchem muničního skladu v českých Vrběticích, znovu odstartoval debaty o Západě a Východě.
„Vojáci převrat dobře připravili a soustředili se na to, aby v ulicích co nejrychleji vytvořili zdání normality,“ říká Miroslav Nožina, podle kterého přijde otevřený odpor.
I přes výrazné sblížení obou částí země v uplynulých 30 letech, jsou i dnes patrné četné rozdíly. Jejich srovnání může trvat i padesát let, řekla kancléřka.
Občané Německa se v sobotu 9. listopadu 1989 z přímého přenosu dozvídají, že mohou s okamžitou platností vyjet do kteréhokoli státu na světě. Trvalo
3 hodiny, než tomu někteří uvěřili.
Otevřená slova, proč se na některou z vrcholných funkcí Evropské unie nepropracoval jediný kandidát východoevropských zemí, sotva mohou na Západě zaznít. Kvůli politické korektnosti ne.
Spojené arabské emiráty dodávají zbraně původem ze západních zemí milicím v Jemenu, které páchají válečné zločiny. Mezi státy, které v nedávné době do emirátů zbraně vyvezly, uvádí také Česko.