Roberto Azevedo zdůraznil, že nemá žádné politické ambice. Zpráva o jeho předčasném odchodu z funkce přichází v době, kdy je paralyzován mechanismus WTO pro řešení obchodních sporů.
Spojené státy uvedly, že v reakci na verdikt WTO zavedou 18. října odvetná cla deset procent na evropská letadla a 25 procent na zemědělské a průmyslové zboží.
Obě strany ve čtvrtek také zdůraznily svůj zájem na celkové, nezvratné a ověřitelné likvidaci severokorejského jaderného arzenálu a dalších zbraní hromadného ničení, kterými KLDR může disponovat.
Představitelé 76 zemí a regionů se v pátek dohodli, že vypracují program jednání o nových pravidlech elektronického obchodu a doufají, že debata začne ještě letos.
Předáci dvaceti největších ekonomik světa G20 se na dnes skončeném dvoudenním summitu v Buenos Aires i přes řadu odlišných názorů shodli na společném komuniké.
Bezmála dvanáct litrů čistého alkoholu. Tolik si ročně koupí průměrný Čech starší patnácti let. Tuzemská spotřeba znepokojuje i Světovou zdravotnickou organizaci.
Vláda Spojených států podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost na cla, která zavedla Evropská unie, Čína, Kanada, Mexiko a Turecko jako odvetu za nová americká cla.
Světová obchodní organizace (WTO) dnes do velké míry podpořila Evropskou unii v obchodním sporu s Ruskem o celní systém. Moskva podle ní uvalila až nadměrně vysoká cla na dovoz některých zemědělských a zpracovatelských výrobků z EU.
Ministři zemí Světové obchodní organizace (WTO) uzavřeli historicky první globální dohodu od vzniku této organizace v roce 1995. Shodli se na menších byrokratických překážkách při obchodních stycích a chtějí zjednodušit prodej zboží i nejchudším zemím světa. Kromě toho chtějí také obnovit otřesenou důvěru v celou organizaci.
Evropská ekonomika brzdí podle Světové obchodní organizace (WTO) růst světového obchodu. WTO proto snížila odhad růstu globálního obchodu jen o 2,5 procenta, přitom v dubnu čekala růst o 3,7 procenta. O více než procento revidovala svůj odhad i pro příští rok. Evropu aktuálně ohrožuje situace ve Španělsku.
Rusko zmírní dovozní omezení. Zavázalo se k tomu při vstupu do Světové obchodní organizace. Na to se těšily hlavně země Evropské unie. Rusko je totiž třetím největším obchodním partnerem Evropské unie.
Rusko dnes oficiálně vstoupilo do Světové obchodní organizace. Dlouholetá vyjednávání tak skončila úspěchem a na obchodní spolupráci s Ruskem v nových podmínkách se těší i zástupci Evropské unie.
Jedna dobrá zpráva pro české exportéry – Rusko se stane novým členem Světové obchodní organizace (WTO). Prezident Vladimir Putin v sobotu podepsal protokol o připojení země k organizaci a završil tak proces, který trval 18 let.
Rusko se stane členem Světové obchodní organizace. Dohodu o jeho připojení ratifikovali po 18 letech diskuzí a jednání ruští zákonodárci. Kvůli členství bude muset postupně snížit dovozní cla nebo otevřít zahraničním investorům některá odvětví ekonomiky, například telekomunikace.
Evropská komise si stěžuje na Argentinu u Světové obchodní organizace (WTO). Bruselu vadí ochranářská opatření, která zavádí vláda v Buenos Aires a brání přístupu zahraničních výrobků na argentinský trh.
Spojené státy, Japonsko a Evropská unie chtějí donutit Čínu uvolnit vývoz vzácných kovů. Společně se obrátily na Světovou obchodní organizaci se žádostí o zprostředkování. Na celosvětovém vývozu 17 klíčových vzácných kovů, které jsou nezbytné pro technicky vyspělé produkty, se Čína podílí z 97 procent.
Světová obchodní organizace se postavila proti čínským restrikcím na vývoz některých průmyslových surovin a vzácných kovů. Označila je za protiprávní. Čína přitom při vstupu do Světové obchodní organizace před deseti lety slíbila, že zruší téměř všechna exportní cla a kvóty.
Dlouhých 18 let usilovalo Rusko o přijetí do Světové obchodní organizace (WTO). Dnes ministerská konference jeho členství posvětila. Rusko bylo největší ekonomikou a jediným členem skupiny G20, který dosud stál mimo WTO.
V Ženevě začíná summit Světové obchodní organizace, šance na dosažení mnohostranné dohody jsou ale podle odborníků mizivé. Potvrzuje to i dokument, který mezi delegáty podle listu Wall Street Journal koloval v předvečer summitu. V něm se píše, že uzavření všech kapitol současného kola liberalizace obchodu naráz je jen málo pravděpodobné. I když například podle Světové Banky by podpis dohody – známé podle místa vzniku jako Dohá – světové ekonomice přinesl 160 miliard dolarů.
Rusko a Gruzie podepsaly dohodu o podmínkách vstupu Ruska do Světové obchodní organizace (WTO). Datum vstupu by mohlo být podle ruských médií oznámeno už zítra během zasedání WTO. Vstup Ruska se ale očekává nejdříve v roce 2012 vzhledem k tomu, že zemi čekají v prosinci parlamentní volby, a poslanci vstup musí odsouhlasit.
Rusko a Gruzie dnes formálně podepíší obchodní dohodu, která otevírá Rusku cestu k přijetí do Světové obchodní organizace (WTO). Rusko usiluje o členství v této instituci už celých 18 let a je zatím největší ekonomikou, která stojí mimo WTO.
Rusko a Gruzie se dohodly na kompromisu ohledně podmínek vstupu Ruska do Světové obchodní organizace. Oznámil to šéf ruských vyjednavačů Maxim Medvědkov.
Rusko má po osmnácti letech čekání na dosah členství ve Světové obchodní organizaci. Švýcarským prostředníkům se totiž podle všeho už během příštích několika hodin podaří přesvědčit Gruzii, aby ho přestala blokovat. Tím zmizí odpor posledního z členů organizace. Předposledním byla Evropská unie, ta ale minulý týden změnila názor. Rusko by se tak mohlo stát členem WTO už v prosinci.
Americký výrobce letadel Boeing dostal od státu dotace, které porušují pravidla férové soutěže, v celkové výši 5,3 miliardy dolarů. Potvrdila to Světová obchodní organizace (WTO). Ukončila tak sedm let trvající spor Boeingu a EADS, tedy výrobcem Airbusu.
Za zesílených bezpečnostních opatření se v Bruselu odpoledne uskuteční summit Evropské unie a Ruska. Hlavním obsahem rozhovorů prezidenta Dmitrije Medveděva a ministrů zahraničí a hospodářství s jejich evropskými partnery bude podpora členství Ruska ve Světové obchodní organizaci a otázka unijních víz pro ruské občany.
Světová obchodní organizace (WTO) předala Americe a Evropě svůj verdikt ve sporu o nefér dotace, které podle Unie dostával americký výrobce letadel Boeing. Rozhodnutí je podle všeho je prvním krokem k dohodě Bruselu a Washingtonu, které se dlouhodobě navzájem obviňují z toho, že americký Boeing, respektive evropský Airbus dostávají státní podporu odporující pravidlům volné soutěže.
Po 16 letech by zítra definitivně mohl skončit spor o dovoz banánů z Latinské Ameriky do Evropy. Světové obchodní organizaci se totiž zřejmě podařilo zastavit hádku o dovozní cla mezi Evropskou Unií a zeměmi Latinské Ameriky.