Raketa byla vyzbrojena šesti bojovými hlavicemi, jejichž rychlost v koncové fázi více než jedenáctkrát překračovala rychlost zvuku. Každá z hlavic byla vybavena šesti kusy submunice.
„Lišíme se tím, že máme přísnou bezpečnostní prověrku a splňujeme stejné standardy mlčenlivosti a utajenosti jako ředitelé českých zpravodajských služeb,“ uvádí Ivana Janů.
První pokus o osvobození elektrárny byl veden na člunech přes Kachovskou přehradu, z toho rozvědka podle jejího velitele získala zkušenosti s bojem na vodě, který využila ve vylodění na Krymu.
V otevřených zdrojích lze přes jeho jméno dohledat další krycí firmy i pracovníky. Kvůli zjištění Radiožurnálu vypovídal ředitel služby Marek Šimandl před sněmovní komisí pro kontrolu rozvědky.
Generálplukovník Igor Korobov působil v rozvědce od skončení Akademie Generálního štábu v roce 1985. V roce 2016 ho prezident Vladimír Putin jmenoval šéfem zpravodajské služby..
V sobotním přehledu tisku od Radiožurnálu se dočtete o odhalených českých agentech v Rusku, o mizejících žížalách a také o rostoucí oblibě pátrání po svých předcích.
Sněmovna bude nově kontrolovat civilní rozvědku, do její správy tak budou patřit všechny tajné služby. Na činnost zpravodajců bude navíc dohlížet také pětičlenný nezávislý orgán.
Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová a manželka bývalého premiéra Petra Nečase Jana se opět potkají. Pražský městský soud totiž podruhé zrušil osvobozující verdikt v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. České televizi to potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci.
Velký problém české vojenské rozvědce zřejmě způsobil svou výpovědí Libanonec Alí Fajád. Těsně před svým propuštěním z vazby a odletem do Libanonu, ale i jednou předtím policii řekl, že měl za milion dolarů slíbenou pomoc vojenských zpravodajců. Radiožurnálu to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů z bezpečnostní komunity.
Poslanecká sněmovna jednohlasně zprostila mlčenlivosti bývalého ředitele vojenské rozvědky Miroslava Krejčíka. Ten chce před branně bezpečnostním výborem sněmovny mluvit o údajných korupčních kauzách na ministerstvu obrany.
Bývalý šéf vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík chce před sněmovním branně-bezpečnostním výborem promluvit o poměrech na ministerstvu obrany. V tomto smyslu se vyjádřil v otevřeném dopisu, který adresoval ČTK. Krejčíkovy informace by se měly týkat závažných skutečností, které souvisí s působením Vlasty Parkanové a jejích konkrétních podřízených na ministerstvu obrany. Pokud ho sněmovna zprostí mlčenlivosti, mluvil by i o armádních zakázkách.
Jedna z největších afér polských tajných služeb je pravděpodobně vyřešena. Přesně před rokem zmizel Stefan Zielonka, důležitý šifrant vojenské rozvědky. Životy agentů byly v nebezpečí. Teď se našly ostatky těla, které by mohlo patřit právě jemu.