Člověk v tísni spustil sbírku SOS Povodně. Lidé za 24 hodin přispěli 24 miliony korun, řekl zástupce organizace Tomáš Urban. Člověk v tísni má v terénu desítky lidí, již na pomoci spolupracují s IZS.
„Současný stav, kdy například chybí dveře do pokojů, a dokonce i na toaletu či do sprch, je absolutně nepřijatelný,“ komentoval stav dětské psychiatrické nemocnice zástupce ombudsmana Vít Schorm.
Patnáct speciálně upravených aut by se na Ukrajinu mělo přesunout do konce února. Podle organizátorů nyní výrobce čeká na automobily, kulomety už má připraveny.
Server iROZHLAS.cz zjišťoval, jak obce postižené tornádem rozdělí peníze z veřejných sbírek.
Občané Moravské Nové Vsi nedostanou peníze z transparentního účtu, lidé z Lužic nebo Mikulčic ano.
Vládní nařízení původně stanovilo, že dary se budou odečítat od státních dotací. Dostálová chybu vysvětlovala tím, že tam formulace zůstala ještě po povodních. Její resort to však popřel.
Ve středu ráno to schválila vláda. Lidé s pojištěním budou zvýhodněni. Do celkových nákladů na obnovu bydlení se bude počítat místo celého pojistného plnění jen 70 procent.
„Uznávám, že výkladově to je problém. Veřejné sbírky, dary se prostě od dotace odečítat nebudou, je to nesmysl. Dělali jsme to nařízení přes noc, pravděpodobně to tam zůstalo ještě od povodní,“ řekla.
Vyhlášení sbírky musí ještě potvrdit ministerstvo vnitra, poté město zveřejní číslo bankovního účtu, na který bude možné přispět. Škoda se pohybuje v řádu několika milionů korun.
Tématem Deníku je narůstající počet případů klíšťové encefalitidy. Podle Práva má většina studentských kolejí už plné všechny pokoje. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Na reklamu kolem charitativní akce Nekašleme na vás totiž padla hned třetina shromážděných peněz od dárců. Původně přitom měly jít na jídlo pro zdravotníky či hasiče.
Charitativní iniciativa s názvem Nekašleme na vás má hořký konec. Ukázalo se totiž, že hned třetina darů určených na jídlo pro zdravotníky či hasiče padla na propagaci akce.
Střelbu v ostravské nemocnici nepřežilo sedm lidí, dvě z obětí působily právě v řadách vězeňské služby, která sbírku organizuje. Sbírka na pomoc jejich rodinám bude probíhat do 15. února 2020.
Město Prešov zveřejnilo transparentní účet, kam mohou lidé posílat peníze. Výbuch v jednom z bytů v dvanáctipodlažním domě si vyžádal nejméně pět mrtvých, hrozí celkový kolaps budovy.
Při výbuchu domu v Lenoře zemřel jeden člověk, devět dalších lidí se zranilo, 19 lidí muselo opustit své domovy. Poničený dům odborné firmy strhnou. Sousední domy jsou podle statika v pořádku.
Město Ostrava se rozhodlo podpořit rodiny pozůstalých horníků částkou 325 tisíc korun. Peníze si postižené rodiny přerozdělí, každá dostane 25 tisíc korun.
Ve veřejné sbírce se vybralo přes 63 milionů korun na výrobu varhan do katedrály svatého Víta. Z celkového počtu 6700 píšťal si lidé adoptovali již 2353 píšťal, tedy více než třetinu.
Základní škola v teplické Plynárenské ulici, na jejíž žáky rasisticky útočili lidé na sociální síti, se dočká finanční podpory. Tisíce lidí začaly prvňáčkům vyslovovat podporu i posílat peníze.
Matka prvních českých paterčat neuspěla se svou žalobou, kterou se po Klubu dvojčat a vícerčat domáhala vydání částky shromážděné pro děti ve veřejné sbírce. Zamítnutí nároku potvrdil odvolací soud.
Český rozhlas pošle do zemětřesením poničeného Nepálu více než 9 milionů korun. Peníze získal na jaře díky veřejné sbírce. S rozdělením finanční pomoci na konkrétní projekty Českému rozhlasu pomůžou dvě neziskové organizace - Namasté Nepál a Člověk v tísni.
Do pardubické zvonice u kostela svatého Bartoloměje vede nové schodiště. Peníze na jeho opravu věnovali místní ve sbírce na každoročním štědrovečerním zpívání ve Východočeském divadle. Za čtyři roky mezi sebou vybrali přes 300 tisíc korun.
Odmítavé kroucení hlavou, vyhýbání se nebo ignorování. I s takovými reakcemi se setkávají lidé s kasičkami v ulicích. Těch, kteří od druhých žádají příspěvky do veřejných sbírek, je totiž příliš. A to může nahrávat falešným výběrčím.
Nákup plyšového zvířátka, propisky nebo prostě jen přispět pár korunami na sbírku pro handicapované, psí útulek nebo jinou charitu. Podobnou nabídku dostal na ulici v některém z českých měst snad každý. I když většinou peníze získají potřební, jsou i případy, kdy tomu tak není. Pouliční sbírky mají svá pravidla a seriózní organizátoři je dodržují.
Téměř dva tisíce dobrovolníků z řad středoškoláků se letos rozhodly podpořit tradiční veřejnou sbírku Svátek s Emilem. Pod záštitou Nadačního fondu Emil je odedneška až do pátku můžete potkat v ulicích českých a moravských měst. Vybrané peníze mají usnadnit postiženým dětem nelehké hledání té správné cesty ke sportu.
Po osmi letech snažení se neziskové organizace pravděpodobně dočkají nových pravidel pro pořádání veřejných sbírek. Poslanci dnes rozhodli, že se změnou zákona o zjednodušení těchto sbírek budou dál zabývat ve sněmovních výborech.
Provozovatelé veřejných sbírek se mohou dočkat větší vstřícnosti státu díky novele zákona, kterou projedná vláda. Legislativní změna zároveň přináší dohled nad sbírkami, které zatím nepodléhaly kontrole. To se týká například prodeje předmětů a vstupenek.