V Úštěku na Litoměřicku teď můžou lidi na nádvoří městského hradu pozorovat při práci archeology. Město má s hradem velké plány, musí však nejprve dokončit rekonstrukci.
Už v 60. letech minulého století vznikl rybník Chmelař v Úštěku na Litoměřicku, tradičně nazývaný jezerem. A na zázemí okolních kempů je to poznat. Jeden z nich s hlavní písečnou pláží patří od letošní sezóny téměř celý městu. Radnice ho chce vylepšit tak, aby přilákal víc turistů. To, že je to potřeba, potvrzují i někteří návštěvníci.
Když voláte o pomoc záchranáře, přejete si, aby přijeli co nejrychleji. Díky rok fungující výjezdové základně v Úštěku na Litoměřicku mohou být lidé klidnější. Nemusí totiž čekat na pomoc až z Litoměřic. Záchranáři z Úštěku za rok vyjížděli už k více než pěti stovkám případů. Do terénu je vysílá ústecký krajský dispečink.
Záchranáři se už dostanou včas do všech částí Ústeckého kraje. Pomohla tomu i nová výjezdová místa v Klínech na Mostecku a v Úštěku na Litoměřicku. Tam si navíc na jejich přítomnost nezvykli jen hasiči, se kterými záchranáři v Úštěku sídlí, ale také místní lidé.
Ještě dnes se v muzeu čertů v Úštěku na Litoměřicku potkají návštěvníci nejen s čerty, ale i s čarodějnicemi. Ty jim přijely na výpomoc ze svého muzea v Kadani. Čertovské hnízdo v Úštěku ale není místo, kde by se měli lidé bát, alespoň ne děti.
V Úštěku na Litoměřicku budou šetřit. Město totiž musí vrátit 9,5 milionu korun, které dostalo na opravu městského hradu ze 14. století. Podle auditorů pochybilo v tom, že omezilo počet uchazečů o náročnou zakázku. Radnice ale nesouhlasí a chce se soudit. Přesto musí počítat se škrty - třeba při opravě místního zdravotního střediska.
Stovky návštěvníků zavítaly v sobotu do Úštěku na Litoměřicku, kde se konala tradiční masopustní veselice s průvodem masek. Nechyběly zabijačkové hody, řemeslný jarmark nebo pouliční divadlo. Atrakcí byl také „přílet prasete z úřadu“.
Více než 150 řemesel, 60 účinkujících a tisíce návštěvníků. Tak vypadá každý rok před Vánoci historické centrum Úštěku na Litoměřicku. Každý rok tu na náměstí přilétají andělé a ani ten letošní, který se koná právě dnes, nebude výjimkou.
Když se skály hnou, může být nebezpečno. Své o tom vědí nejen ve skalním městě Hřensku, ale také v Úštěku na Litoměřicku. I tam se snaží narušený skalní masiv zpevňovat, naposledy to bylo pod tzv. Ptačími domky. Před několika lety tam spadl osmitunový balvan.
Přes centrum Úštěka na Litoměřicku, které je městskou památkovou rezervací, by v budoucnu neměly jezdit autobusy. Není to ale jen kvůli památkám. Místní si stěžují na hluk i na to, že jim kvůli otřesům praskají domy.
V Úštěku na Litoměřicku vzniká Vodní svět. Název prý ještě není definitivní, ale tak prozatím Antonín Týř říká expozici, ve které chce lidem představit české sladkovodní ryby.
Na masopust v Úštěku na Litoměřicku se přišlo včera během dne podívat přes pět tisíc lidí. Druhý ročník akce kromě tradičního průvodu nově nabídl třeba strom hojnosti či soud s prasetem.
Dnem českých řemesel oslavili státní svátek v Úštěku na Litoměřicku. Severočeské město se při něm vrátilo do časů první republiky. Jak dodává zpravodaj Miroslav Zimmer, nechyběla ani návštěva prezidenta zakladatele státu.
Lety andělů z věže kostela v Úštěku na Litoměřicku dnes opět oživí tradiční „Úštěcký advent“. Hojně navštěvovaná předvánoční akce se uskuteční už podesáté.
Úštěk na Litoměřicku je proslulý nejrůznějšími historickými akcemi. Dnešní Den českých řemesel tam však bude mít svou premiéru. A není náhodou, že ji pořadatelé spojili s oslavou 28. října – svátku samostatného Československého státu.