Odvolací soud sice označil výroky pedagožky za „naprosto neomalené a nevhodné až ironicky kruté“, uvedl ale, že není jasné, jak konkrétně měla pedagožka svým projevem ospravedlňovat válečné zločiny.
Ve vězení byl vzorný, činu litoval, zaplatil odškodnění a každoročně daruje 50 tisíc Nadaci policistů a hasičů. To je část důvodů, proč obvodní soud pustil lobbistu Romana Janouška na svobodu.
Podle soudu nelze chápat dopis Národního centra kybernetických operací, na základě kterého byla blokace operátory a správcem domény provedena, jako příkaz k vypnutí webů.
„Pokud žalovaná neuhradila soudní poplatek za podané odvolání přes výzvu soudu s poučením o následcích při jeho nezaplacení, pak soud prvního stupně nemohl postupovat jinak,“ vysvětluje vrchní soud.
Janoušek, jenž byl v minulosti označovaný za šedou eminenci pražské politiky, je ve vězení na 4,5 roku za dopravní nehodu, kterou spáchal pod vlivem alkoholu. Z trestu si zatím odpykal přes polovinu.
Někdejší vyhazovač podniku Discoland Sylvia David Berdych si měl za mřížemi odpykat patnáct let. V roce 2015 byl na sedm podmínečně propuštěn. Nyní je podle soudu schopen vést řádný život.
Estonští zákonodárci také odsoudili „snahy úřadů Ruska o přepisování dějin“. V usnesení se píše, že druhá světová válka byla „přímým následkem“ německo-sovětské dohody o neútočení ze srpna 1939.
Opoziční ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN neprosadili výzvu vládě, aby zajistila okamžité přerušení vyplácení nenárokových dotací z unijních programů EU firmám z někdejší Babišovy skupiny Agrofert.
Podle Vondráčka je nutné vzdorovat lhostejnosti, cítit odpovědnost, hájit demokracii a svobodu. Stejné usnesení přijaly už dříve izraelský Kneset a parlamenty desítky evropských zemí.
Nepřímé důkazy umožnily dospět v kauze Kramného k přesvědčivému závěru o jeho vině. Justice při hodnocení důkazů postupovala logicky, plyne z usnesení, jímž Ústavní soud odmítl Kramného stížnost.