Rusko prezentuje svoji válku proti Ukrajině jako boj proti celému Západu. V rámci propagandy se vykresluje jako oběť, říká mimo jiné britský novinář a spisovatel Peter Pomerantsev.
Studii zveřejnil na svém webu recenzovaný časopis Frontiers in Medicine. Její autoři věří, že dlouho známou látkou by se nechali naočkovat i ti, kteří nemají důvěru v nové proticovidové přípravky.
Někteří prominentní republikáni v posledních dnech očkování důrazně podpořili a například guvernér Floridy Ron De Santis uvedl, že „tyhle vakcíny zachraňují životy“.
Slavná Univerzita Johnse Hopkinse to považuje za prospěšnou kultivaci svého okolí, tamní chudá černošská komunita za jedno z nejdrastičtějších vysídlování poslední doby.
V absolutních číslech mají nejvyšší počty nakažených Spojené státy, kde se infikovalo přes 32,2 milionu lidí. Druhou nejvyšší bilanci má Brazílie, následovaná Indií, Brazílií, Francií a Tureckem.
Spoluzakladatelka školy v odůvodnění přišla s vědecky nepodloženým tvrzením, že neočkované ženy mohou potratit či si přivodit reprodukční problémy pouze tím, že budou stát v blízkosti očkovaných lidí.
Přes 2,83 milionu lidí v souvislosti s nemocí covid-19, kterou tento virus způsobuje, zemřelo. Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU).
V pátek v 19.00 SEČ statistiky uváděly 93 418 283 nakažených a 2 000 905 zemřelých v souvislosti s koronavirovou infekcí. Experti však předpokládají, že skutečný počet nakažených úmrtí je vyšší.
Přibylo virtuálních či venkovních akcí se Santa Clausem, americká nákupní centra letos zaváděla rezervační systémy a pořadníky na oddělená osobní setkání se Santou.
Vakcíny mají být už v pondělí dostupné na 145 místech po celé zemi, ve středu už bude mít zásoby očkovacích látek přes 300 nemocnic a očkovacích center.
Ve Spojených státech se v listopadu pohybují přírůstky počtu nakažených nad 100 000 za den. Itálie eviduje v pátek nové maximum přes 40 000 nových případů.
Podle statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse, která pandemii globálně sleduje, počet nakažených dosahuje téměř 49,95 milionu. Počet zemřelých s covidem-19 činí více než 1,25 milionu.
Podle původního plánu z roku 2018, kdy Ústav organické chemie s americkou univerzitou zakládali spin-off Dracen Pharmaceuticals, měl být lék na trhu zhruba v roce 2024.
V posledních dnech USA, které mají asi 328 milionů obyvatel, hlásí kolem 40 tisíc nově nakažených za den. Denní počet úmrtí se podle agentury AFP v posledním týdnu pohybuje mezi 700 a 800.
Stávka podle agentury Reuters dokládá, pod jakým náporem se ocitá celý francouzský systém testování na covid-19. Na mnoha místech stojí fronty na chodnících, aby se lidé mohli nechat otestovat.
Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, podle jejíž statistiky svět hranici 25 milionů těsně nepřekonal, se v USA nakazilo přes 5,96 milionu lidí, v Brazílii 3,8 milionu a v Indii 3,5 milionu.
Vakcína prošla dvěma fázemi klinických zkoušek, rozsah a dostatečnost testů ale zpochybňovali západní experti. Tvůrci vakcíny oznámili, že ji od příštího týdne začnou testovat v masivnějším měřítku.
Washington/ Mexico City||ČTK, per|Zprávy ze světa|Sledovali jsme online
V USA je společně s Brazílií a Indií více než polovina všech zaznamenaných případů. Počty nakažených rostou i v Rusku, Polsku nebo na Ukrajině. Po celém světě zemřelo s infekcí přes 667 tisíc lidí.
„Dosud se počet případů pohyboval kolem 500 denně, občas byl dokonce nižší. Tento vývoj je proto znepokojivý a RKI ho bude bedlivě sledovat,“ citovala agentura DPA mluvčí Institutu Roberta Kocha.
Za celkovou americkou bilancí se skrývají dramatické odlišnosti mezi vývojem v jednotlivých státech. Nejvyšší nárůst, o 294 procent, zaznamenala v červnu podle Reuters Arizona.
Doposud největší nárůsty od počátku infekce zaznamenaly také americké státy Florida a Arizona, které nyní brzdí plány na obnovu hospodářského a společenského života.