Výslechy a zatýkání nejspíš budou pokračovat. Svědčí o tom třeba i výroky proválečných publicistů, kteří například píší, že je potřeba „všechny tyto zrádce zlikvidovat, zavřít nebo vyhodit z práce“.
Můžete se spolehnout na hlas příbuzného v telefonu? A co e-mail od známého, který přesně ví, co vás zajímá? Pořad Antivirus tipuje, na co si budeme muset dát v roce 2024 pozor.
Policejní prezidium už téměř rok provozuje počítačový systém, který vyhledává podle obličejů většiny obyvatel. Měl přispět k rozbití skupiny vyrábějící dětskou pornografii a k vyšetření loupeže.
Celkem má mít software na rozpoznávání obličejů přístup až ke 40 milionům fotek. Pokud nahlásí shodu, může se policie dostat k dalším údajům včetně jména, bydliště nebo data narození.
Děje se tak poté, co konzervativní prezident Ebráhím Raísí 15. srpna podepsal nový dekret, který ještě více zpřísňuje, jak se ženy v islámské republice mohou oblékat.
Návrh obsahuje také výjimky, ve kterých případech bude možné sledování a rozpoznávání tváří na veřejných prostranstvích v reálném čas použít. Například při pátrání po dětech.
V Česku se se systémem rozpoznávání obličejů oficiálně zatím můžeme setkat jen na Letišti Václava Havla. V západních zemích už jsou takové technologie využité také v některých supermarketech.
Pilotní program v lednu odstartuje ve městě Pučchon. Tamní úřady tak chtějí ulehčit práci lidem, kteří mají na starosti trasování obyvatel nakažených koronavirem.
Sociální síť Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, který automaticky identifikuje uživatele na fotografiích a videích. Současně odstraní informace o obličejích více než jedné miliardy lidí.
V moskevském metru začali zkoušet platby za jízdné pomocí obličeje. Na jedné z tamních linek teď v testovacím režimu spustili systém rozpoznávání obličejů známý jako Face Pay.
Algoritmy jsou technicky založené na neuronových sítích. Cogniware momentálně pracuje na rozšíření systému o analýzy sociálních sítí, je zapojena do mezinárodního projektu na vyhledávání teroristů.
Cestující ve vybraných vagónech metra budou pod dohledem osmi kamer schopných rozpoznat a třídit obličeje. V lednu letošního roku začal v Moskvě stejný systém fungovat v ulicích.
Evropská komise v tzv. bílé knize uvažuje o zákazu používání technologie na rozpoznávání obličejů na veřejnosti. V období zákazu by hledala, jak předcházet zneužití technologie.
Policie i ministr vnitra Hamáček odmítli, že by policie v Praze chtěla zkoušet rozpoznávání obličejů. Dopis od pražských policistů ale mluví o žádosti hned několikrát a jmenuje konkrétní lokality.
Policie chce v Praze testovat sledování obličejů. Ochránci soukromí varují, že k tomu není žádný důvod. Posílila by tato technologie bezpečnost, nebo jen přibylo „šmírování“?
Databáze Microsoftu byla úctyhodná. Obsahovala na 10 milionů snímků obličejů od víc než 100 tisíců lidí. Americká firma ji vytvořila v roce 2016 a mluvila o ní jako o největší svého druhu na světě.
Přestože je pyrotechnika na stadionech zakázaná, na zápasech se mezi fanoušky objevuje stále. Jaká opatření se chystají, aby světlic, dýmovnic nebo dělbuchů bylo na tribunách co nejméně?
Mf Dnes informuje o plánu na zavedení bezpečnostních rámů nebo kamer na rozpoznávání obličejů na významných dopravních uzlech. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.
Čínská policie použila technologii na rozpoznávání obličejů, aby v davu 60 tisíc diváků na koncertu popové hvězdy objevila a následně zatkla stíhaného muže. Informoval o tom zpravodajský server BBC.