Údery byly vedeny mimo jiné na leteckou základnu poblíž mezinárodního letiště u hlavního města, na tábor u města Saada i lokality v blízkosti letiště v přístavním městě Hudajdá.
Húsíjské ministerstvo vnitra uvedlo, že zadrželo dva lidi, kteří rozdělování peněz zorganizovali a neštěstí se vyšetřuje. Povstalci slibují vyplatit odškodnění zraněným i rodinám obětí na životech.
Podobně se Izrael choval v předchozích případech, kdy syrská armáda tvrdila, že zasáhla úspěšně proti izraelskému útoku. Naposledy to bylo 28. února, kdy byl pod palbou jižní okraj syrské metropole.
Do Jemenu proudí mezinárodní humanitární pomoc za miliardy dolarů, a přesto miliony tamních obyvatel čelí hladu. Podle zjištění agentury AP se valná část pomoci k adresátům nedostane a je rozkradena.
„Byli by rádi dorazili, nedokázali jsme jim však zajistit dostatečně korektní podmínky,“ okomentoval fiasko zvláštní zmocněnec OSN pro Jemen Martin Griffiths.
V Jemenu je cholerou nakažen už milion lidí. Oznámil to ve čtvrtek Mezinárodní výbor Červeného kříže. Onemocnění se začalo šířit letos v dubnu a podlehlo mu přes 2000 lidí.
V bojích v jemenské metropoli Saná byl v pondělí zabit bývalý prezident Alí Abdalláh Sálih. V Saná druhý den pokračovaly těžké boje a OSN požádala o humanitární pauzu pro civilisty.
Při náletech, které zasáhly hotel severně od jemenského hlavního města Saná, přišlo o život více než 35 lidí. Minimálně 13 lidi je raněných. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na lékaře.
Spojené státy chtějí přehodnotit podporu Saúdské Arábie při konfliktu v Jemenu. Oznámila to Národní bezpečnostní rada prezidenta Baracka Obamy. Postoj představitelé změnili po sobotním náletu v Saná, při kterém zemřelo víc než 140 lidí a dalších nejméně 500 utrpělo zranění. Povstalci z útoku viní právě koalici vedenou Rijádem. Saudská Arábie to odmítá.
Nejméně 10 lidí zemřelo a 36 bylo zraněno při sebevražedném atentátu v mešitě Al-Balili v jemenské metropoli Saná. K útoku se přihlásila jemenská odnož hnutí Islámský stát.
Arabská koalice se pod vedením Saúdské Arábie snaží zničit pozice šíitských povstalců. Ti souhlasili s pětidenním humanitárním příměřím, které navrhl Rijád. Příměří by mělo začít v úterý. Letadla koalice v noci zaútočila na sídlo jemenského exprezidenta Alí Abdalláha Sáliha, kterého povstalci chtějí zpět to čela státu.
Nejméně 140 lidí dnes zemřelo při sebevražedných atentátech spáchaných v době poledních modliteb na šíitské mešity v jemenské metropoli Saná. Zraněno bylo přibližně 260 lidí. Svatostánky navštěvují především příznivci Húsiů. Šíitský kmen v posledních měsících ovládá hlavní město. Rovněž usiluje o větší podíl na moci v zemi. K činu se stejně jako ke středečnímu útoku v Tunisu přihlásil Islámský stát.
Bývalý jemenský prezident Mansúr Hádí opustil domácí vězení v hlavním městě Saná. V rezidenci hlavy státu ho od ledna zadržovaly šíitské húsistické milice. Hádímu se zřejmě podařilo utéct, podle místních úřadů se totiž překvapivě objevil ve svém bydlišti v Adenu na jihu země. Mansúr Hádí po svém lednovém uvěznění rezignoval na protest proti postupu húsisitických ozbrojenců.
Nejméně 30 lidí usmrtila automobilová nálož v jemenském hlavním městě Saná. Další desítky utrpěly zranění. Mezi mrtvými jsou především kadeti akademie a zájemci o práci u policie.
V Jemenu pro nedostatek účastníků zrušili svolanou demonstraci proti přítomnosti amerických vojáků v zemi. Americký zastupitelský úřad v Saná zůstává po čtvrtečních protestech proti filmu Nevinnost muslimů zavřený.
V jemenské metropoli Saná bylo dnes znovu otevřeno mezinárodní letiště, které včera zablokovali vojáci věrní silám bývalého prezidenta Alího Abdalláha Sáliha. Ti hrozili dokonce i tím, že sestřelí startující a přistávajících letadla.