Sami si praží kávu, vyrábějí čokoládu nebo mají malé vinice a prodávají víno. Podobných podnikatelů na internetu v letos rychle přibývá, jen v lednu jich zamířilo na trh o 20 procent víc než loni.
Anticeny úřadům, firmám a technologiím Iuridicum Remedium rozdalo posedmnácté. Kategorii dlouhodobého slídila organizátoři přejmenovali na dlouhodobého spoluviníka a cenu udělili Ústavnímu soudu.
orota ocenila mimo jiné jeho přístup k udržitelnému podnikání, technologiím i nadstandardnímu servisu pro zákazníky. Čupr bude Českou republiku zastupovat v celosvětovém klání.
Kurýři u Rohlíku si stěžovali na nově zaváděný systém odměn. Podle nich je připraví o část výplaty. Firma kontrovala, že to tak není a že jí na zaměstnancích záleží.
Server iROZHLAS.cz získal v kategorii Zpravodajství a publicistika páté místo. Podcast Vinohradská 12 se pak umístil na páté příčce v kategorii Podcast roku a na sedmé v Ceně popularity.
České potravinové řetězce se stále více snaží o udržitelnější koncept podnikání a také ochranu přírody. Docílit se toho snaží třeba i používáním celulózy u sáčků na pečivo.
Největší zájem je o potraviny a elektroniky, velkou pozornost také zákazníci věnují zdravotním a hygienickým pomůckám. Podle prodejců by v příštích víkendech měly prodeje dál růst.
Rohlik.cz od pátku omezí počet položek na jednu objednávku, v e-shopu Košík.cz už platí váhový limit. Zájem o služby online obchodů se podobá situaci na jaře, tvrdí zástupce firmy.
Někdy i dlouhé minuty čekají lidé ve virtuálních frontách při nákupu potravin online. Hlavním důvodem je enormní zájem o nakupování jídla přes síť. A to kvůli pandemii nemoci Covid-19.
Online supermarket Rohlik.cz se odvolával na bezpečnostní opatření, podle kterých lidé mají kvůli koronaviru raději zůstat doma. Žádné takové doporučení ministerstva ale nevydala.
Vybrat si potraviny, drogerii nebo potřeby pro domácí zvířata přes internet a nechat si zboží přivézt až domů. Takto nakupuje čím dál víc lidí v Česku.
Policie v pražském skladu Rohlik.cz zasahovala také minulý rok v březnu, kdy zadržela 85 lidí, kteří neměli povolení k výkonu zaměstnání v České republice. Poté je vyhostila.
Čeští senioři jdou s dobou. Počty lidí v důchodu, kteří si objednávají potraviny online, neustále rostou. Alespoň to vyplývá z dat největších online prodejců potravin v Česku.
Pravidla pro zaměstnávání cizinců v Česku nejsou podle Asociace pracovních agentur (APA) přehledná. Upozornila na to v souvislosti se zásahem ve firmě Rohlík.cz. Ve skladu firmy policie zadržela 85 cizinců, převážně Ukrajinců s polskými vízy, kteří v Česku nemají povolení pracovat. Jak uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu člen výboru APA René Kuchár, nejde o první takový případ a celá kauza jen odkrývá téma tzv. zastřeného agenturního zaměstnávání.
Cizinecká policie zatím vydala 19 cizincům, které ve čtvrtek zadržela v pražském skladu e-shopu Rohlik.cz, rozhodnutí o vyhoštění z České republiky. Byli v zemi zaměstnáni v rozporu s právními předpisy, řekl v pátek ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.