Žirafa Johanka strávila kvůli problémům s přední končetinou čtrnáct dní s matkou v zázemí. Noha jí pak postupně zesílila i bez zásahu veterináře. Návštěvníci mohou žirafy vidět v pavilonu Africký dům.
Podle ředitele zoo Miroslava Bobka by led měl vydržet v nějaké formě až do středečního večera. Pražská zoo se tuto akci chystá opakovat pokaždé, když teploty půjdou do extrémních hodnot.
Koně vhodné pro převoz je třeba vybrat velmi pečlivě. Ne všichni jedinci jsou totiž na převoz do volné přírody vhodní. Kritériem je třeba pohlaví, povaha, a především věk.
Mládě se narodilo v pátek v noci. Třicetiletá Kijivu je babičkou samice Duni, která přivedla na svět gorilu Mobi 2. ledna letošního roku. Pavilon s gorilami je bězně otevřený.
V pražské zoo se narodila mláďata několika druhů kopytníků. Mezi přírůstky je kriticky ohrožená antilopa adax, takin indický, sob karelský a goral sečuánský.
Zelinkovy nalezené filmy by chtěla zoo zpracovat a vytvořit dokument o prvních letech svého fungování, pracovnících a ukázat tehdy chovaná zvířata, uvedl ředitel Bobek.
„Začalo to, když jsme s kolegy procházeli potemnělou zoo a přemýšleli, jak nově uchopit večerní a noční prohlídky,“ popsal ředitel zoo Miroslav Bobek, jak vznikl nápad na unikátní noční prohlídky.
„Navzdory rychlé reakci všech zúčastněných a jejich maximálnímu nasazení Bikira uhynula tři hodiny po operačním výkonu, i když byla v intenzivní péči na umělé plicní ventilaci,“ informovala zoo.
Maso těchto ohrožených zvířat se v Číně považuje za delikatesu. Jejich šupiny se pak používají v tradiční čínské medicíně k léčbě mnoha nemocí, od rakoviny až po artritidu.
Pražská zoologická zahrada chystá vybudovat australskou expozici a postavit nový pavilon goril. Při příležitosti zahájení 87. sezony to v sobotu řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.
V pražské zoologické zahradě v neděli odpoledne spadla návštěvnice z vrchních pater rozhledny Obora. Informoval o tom prostřednictvím svého facebooku ředitel zoo Miroslav Bobek.
Snili jste, že se jednou stanete chovatelem zvířat? V pražské zoo si to můžete zkusit. Zájemci pohlédnou do očí žirafě nebo pečují o hrabáče, kurz je ale vyjde na 12 tisíc korun.
„Navzdory usnesení zastupitelstva Troji pan starosta podal žalobu s tím, že v rámci žaloby žádá o to, aby nám soud uložil předběžné opatření nezačínat stavět a nic tam nedělat,“ říká Miroslav Bobek.
Čtyři klisny koně Převalského z pražské zoo převeze armáda do jejich domoviny v Mongolsku. Letoun Casa odletí v pondělí odpoledne. Je to sedmý transport pražské zoo.
Čtyři klisny koně Převalského mají za sebou vyčerpávající cestu. Přes 30 hodin strávily uzavřené ve speciálně upravené bedně. Na palubě armádního letadla urazily 6 tisíc kilometrů, než se dostaly do mongolské stepi Takhin Tal. Do oblasti, kde koně Převalského kdysi žili, než byli ve volné přírodě vyhubeni. I díky pražské zoo se ale do přírody vrací.
Pražská zoologická zahrada přepravila čtyři kusy ohroženého koně Převalského do Mongolska. Mladé klisny Heia, Reweta, Nara a Heiliga po náročném transportu vyběhly do aklimatizační ohrady v oblasti Takhin Tal. Do Mongolska je dopravilo armádní letadlo CASA.
Poníky v pražské zoo někdo otrávil větvemi tisu, oznámil na svém facebooku ředitel zahrady Miroslav Bobek. Zvířata jsou zatím naživu. Vedení zvažuje, že kolem výběhu poníků postaví dvojitý plot.
V pražské zoologické zahradě se nečekaně narodilo zdravé gorilí mládě. Samice Shinda, která se do zahrady přestěhovala z Austrálie, ho porodila dnes odpoledne. A to i přesto, že si ošetřovatelé dlouho mysleli, že nikdy nebude mít potomka.
Pražská zoologická zahrada je čtvrtá nejlepší na světě. Žebříček každoročně sestavuje cestovatelský server TripAdvisor na základě recenzí uživatelů. Podle jejího ředitele Miroslava Bobka vděčí zoo za úspěch i své poloze.
Čtyři klisny ohroženého koně Převalského se v Dolním Dobřejově na Benešovsku připravují na sobotní návrat do Mongolska, vlasti svých předků. Kůň Převalského je poslední žijící druh divokých koní. Před vyhynutím se ho podařilo zachránit jen díky chovu v zoologických zahradách. Velký podíl na tom má právě pražská zoo, která také vede celosvětovou plemennou knihu tohoto druhu.
Pražská zoo pořádá v pátek a sobotu speciální noční prohlídky. Na nich se návštěvníci například dozvědí, že lední medvěd není bílý, žirafa spí jen dvacet minut denně nebo že lama je velmi nebezpečné zvíře.