„Trestní řád říká, že poškození stejně jako pachatelé jsou stranou trestního řízení. Nicméně práva poškozených jsou velmi limitovaná,“ říká zakladatelka a ředitelka neziskové organizace In Iustitua.
Další díl seriálu Radiožurnálu Česko mezi řádky II nás zavede do okolí Havířova za vzpomínkami na tragédii z druhé světové války. 6. srpna roku 1944 nacisté v Životicích popravili 36 nevinných lidí.
Tálibán se podle mluvčího nebude mstít a neublíží Američanům ani nikomu jinému z mezinárodního společenství. Ženy se zapojí do vzdělávání, zdravotnictví a dalšího života, ovšem podle islámského práva.
Jehly v jahodách se v polovině září objevily v obchodech šesti australských států a teritorií. Po konzumaci jahody s jehlou skončil jeden muž v nemocnici.
Britský bezpečnostní výzkumník, kterému se podařilo zastavit šíření vyděračského viru, se obává o vlastní bezpečnost. Dvaadvacetiletý mladík řekl, že by se mu v budoucnu mohl někdo chtít pomstít.
Polský ministr životní prostředí Jan Szyszko přišel o 33 stromů. Ty na politikově pozemku na severozápadě Polska pokácel neznámý pachatel. Podle polských médií může jít o pomstu za kontroverzní zákon.
Pomsta. To je tak trochu jako spořádat na posezení celý dort nebo karton zmrzliny, anebo poslat textovou zprávu své bývalé či bývalému ještě před kuropěním. Vypadá to jako dobrý nápad, ale brzy člověku dojde, že to byla velká chyba. Problémem je si uvědomit dlouhodobé následky, když vám to v danou chvíli poskytne neskutečnou útěchu. Zvlášť když, jak dokazuje nedávná studie, pomsta vůči lidem, co vám uškodili, vás opravdu dělá podstatně šťastnějšími, napsal zpravodajský server New York Magazine.