Jedná se o jeden z největších protestů v historii země. Demonstrace pokračovaly i v noci na pátek, policie ale nezasahovala tak jako předchozí noc, kdy použila slzný plyn a údajně i gumové projektily.
Případ mladé Íránky motivoval další ženy a dívky k vyjádření nesouhlasu se striktními pravidly. Vyšetření její smrti požadovali lidé i na demonstracích jinde ve světě, například v Londýně.
Muž sice zůstává policistou, ale nemůže chodit do práce. Zároveň nyní pobírá nižší plat. Opilý policista ve slavnostní uniformě na dívce klečel, vláčel ji za vlasy a smýkl s ní do silnice.
Incident se odehrál před nočním klubem, kam dotyčný dorazil z policejního plesu a ve slavnostní uniformě. Na videu se snaží ženě násilně natáhnout nohy a křičí: „Jménem zákona, ať narovná nohy.“
Dva policisté se spolu se zaměstnanci pečovatelského domu snažili uklidnit situaci, když se pacientka „pomalým tempem“ vydala k nim. Policie seniorku následně zneškodnila paralyzérem.
Cop city vs městský les v Atlantě. I to je problém, který se ve Spojených státech řeší. Kvůli výstavbě policejního tréninkového centra musí vykácet největší městský les.
Americký federální soudce ve středu vyměřil tresty ve výši tří let a 3,5 roku vězení dvěma expolicistům města Minneapolis, kteří se účastnili smrtícího zásahu proti neozbrojenému Georgi Floydovi.
Policie uvedla, že byl zabit jeden policista a že zásah byl zaměřen na zločineckou skupinu v komplexu favel Alemao, která kradla vozidla a náklad, vykrádala banky a také napadala okolní čtvrti.
Policisté se 25letého Jaylanda Walkera snažili zastavit kvůli dopravnímu přestupku v noci 27. června. Muž ale policistům ujížděl a po několikaminutové honičce vyskočil z auta a začal utíkat.
Zásah policistů se podobal tomu, při kterém loni zemřel George Floyd. Ze záběrů je vidět, jak policisté na několik minut tlačili muže k zemi. Ten poté přestal reagovat a vykazovat známky života.
„Policisté nebyli v uniformě a nijak se neidentifikovali. Jak by mohl vzdorovat, když na něj mířili pistolí? Byl vyděšený a nic neudělal. Prostě ho zbili a vytáhli z auta.“
Tisíce lidí vyšli do ulic kolumbijských měst, aby daly najevo svůj nesouhlas s policejním násilím a dalšími problémy v zemi. Na začátku září zahynulo při demonstraci 13 lidí, stovky byly zraněny.
Stanice BBC na svém ruskojazyčném webu označila policejní zásah za brutální a ruská tisková agentura TASS za hrubý, a to i vůči přihlížejícím novinářkám a novinářům.
Incident ve městě Kenosha vyvolal protesty proti policejní brutalitě. Strážci zákona zasahovali u domácí hádky. Svědky policejního zásahu byly tři Blakeovy malé děti.
Policisté se zasaženého muže snažili resuscitovat, ten ale zemřel. Krátce nato se objevily zprávy o dalším postřeleném, který je teď se zraněními v nemocnici, je ale mimo ohrožení života.
Po smrti George Floyda poutá pozornost veřejnosti v USA další případ Afroameričana, který zemřel rukou policisty. Jak se zatýkání a následné zastřelení 27letého muže odehrálo, ukazují kamerové záběry.
„Začala jsem utíkat a najednou jsem slyšela výstřely. Netušila jsem, co se děje, jestli střílí ostrými náboji nebo gumovými projektily, jen jsem viděla, jak kolem mě lidé padají,“ vzpomíná fotografka.
Nepokoje v Atlantě propukly poté, co starostka Keisha Lanceová Bottomsová oznámila, že přijala rezignaci náčelnice policie Eriky Shieldsové. Ta složila funkci po pátečním zastřelení Raysharda Brookse.
Smrt Afroameričana George Floyda převrátila Spojené státy vzhůru nohama. Jak zatčení a postup strážníka minneapoliské policie probíhaly, detailně ukazuje video deníku The NY Times.
V kalifornském Oaklandu policie zatýkala demonstranty po zahájení zákazu vycházení, i když byl protest klidný. Podobně policie postupovala v L.A., kde se rovněž zatýkalo za porušení zákazu vycházení.