Stejná firma vyrobila i přes 60 olympijských stupňů vítězů a spotřebovala na ně zhruba 40 tun recyklovaného plastu. Jim Pasquet chce, aby se jeho společnost stala lídrem ve zpracování materiálů.
V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že Česká národní banka byla loni při rozdávání pokut nejpřísnější v historii. Udělila 149 sankcí za necelých 67 milionů korun, píše deník E15.
Evropská unie chce od léta zakázat některé jednorázové plasty. Oslavy Nového roku letos po mnoha letech neplašily labutě. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Úřady začaly jednorázové plastové tašky v obchodech nekompromisně postihovat. Na prosazení zákazu v Hurghádě má hlavní podíl nevládní organizace Hepca, kterou vede energická Káhiřanka Heba Šaukíová.
V roce 2011 se zde totiž po silných deštích zřítila do moře skládka. V zátoce proto pluje velké množství různobarevných plastových tašek a dalšího odpadu, informovala agentura Reuters.
Na kulturních akcích, které hlavní město podpoří dotacemi, se nebudou nápoje a jídlo podávat v jednorázových plastech. Nahradí je omyvatelné nádobí ze skla, porcelánu či kovu nebo vratné plasty.
Opatření, které ještě musí schválit členské státy a které by mělo začít platit za dva roky, se bude týkat například jednorázových brček, nádobí, tyčinek do uší i některých dalších plastových výrobků.
„Je jasné, že boj proti plastovému odpadu vedeme všichni, je to obrovský úkol a my jsme s ním poněkud pozadu, takže se musíme vydat správným směrem,“ uvedla spolupořadatelka Emily Eavisová.
Češi sice patří ke špičce v třídění odpadů, ale k evropské metě devadesáti procent vytříděných plastových obalů mají ještě daleko. Pomohlo by zavedení zálohového systému na PET lahve?
Nejvíce plastového odpadu se do moře dostane v jihovýchodní Asii. Problém se ale nevyhýbá ani Evropě. V Nizozemsku můžete na lov plastů dokonce vyrazit s rybářskými podběráky.
Rozkládající se tělo vorvaního samce, který měřil na délku 9,5 metru, bylo objeveno v národním parku Wakatobi, který zahrnuje řadu menších malebných ostrovů v provincii Jihovýchodní Sulawesi.
Plastový odpad zaplavuje světová moře, města i volnou přírodu. Maroko před dvěma roky jako jedna z prvních zemí světa vyhlásilo válku plastovým taškám a zakázalo je. Zbavilo se ale odpadu?
Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit. Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd.
Zatímco jsou obchody plné výrobků zabalených do plastů, rodiny se po celém světe snaží spotřebu plastu omezit. Fotografové Reuters je našli a zachytili jejich příběh.