Hasiči zatím podle mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jaroslavy Benešové zásah neukončili, zůstávají na místě, dohledávají skrytá ložiska a oheň dohašují.
V sobotním tisku se dočtete, že téměř 250 tisíc lidí si ještě nepožádalo o výměnu řidičského průkazu. Brněnský počítačový odborník chce vytvořit internetový portál pro nevidomé.
Rozsáhlý požár zničil v noci objekt pily ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Podle prvotních odhadů způsobil škodu převyšující deset milionů korun, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.
Opavský magistrát chtěl prodat vybavení městské pily, ale zájemce si koupi nakonec rozmyslel. Město teď chce dotyčnou firmu žalovat kvůli škodě, která mu tím údajně vznikla. Umožňuje mu to nový paragraf občanského zákoníku. Opava by mohla být jeden z prvních úřadů, který tuto cestu vyzkouší.
Milionové škody napáchal požár bývalé pily, která začala včera v podvečer hořet ve Valašském Meziříčí. Místo neštěstí teď zkoumají vyšetřovatelé hasičů i policie. Při požáru se lehce zranili dva lidé.
Dřevozpracující závod rakouské společnosti Holzindustrie Schweighofer za bezmála čtyři miliardy korun ve Vodňanech stát nebude. Rozhodli o tom městští zastupitelé. Ti respektovali výsledek květnového referenda, jehož výsledek ale nebyl závazný.
Voliče ve Vodňanech čeká dnes a zítra nejen volba europoslanců, ale také historicky první referendum. Lidé se v něm vyjádří k plánované výstavbě obří pily. Tu chce za zhruba čtyři miliardy korun poblíž města vybudovat rakouská firma.
Když se město pouští do podnikání, nemusí to dopadnout dobře. Jasný příklad můžeme už několik let sledovat v Opavě. Tamní radnice provozuje městskou pilu, jenže ta už dávno přestala vydělávat, a tak se rozhodlo o likvidaci společnosti. Termín byl do konce loňského roku. Ale nestalo se a pila je dál předmětem sporů mezi opavskými politiky.
Česká ekonomika je závislá na vývozu. Největší podíl co do množství na něm mají automobily, pivo, počítače, antivirové programy nebo tramvaje. Škála výrobků, které míří z České republiky do světa, je ale mnohem pestřejší. Oblíbeným exportním artiklem tak jsou například i koloběžky nebo mucholapky.
Není mnoho měst, která mají vlastní pilu a současně i vlastní kus lesa. Mezi výjimky patří Opava, kde se radní před mnoha lety rozhodli vstoupit na dřevařský trh.
Jaro je spojeno nejen s probouzející se přírodou, ale také s velkým úklidem. Čistí se i lesy od spadlých větví a suchých stromů. Lesní práce ale dávno nejsou jen doménou mužů - v Hůrkách nedaleko Písku teď potkáte mezi stromy s motorovou pilou i mladé křehké dívky z lesnické školy.
Dřevozpracující podniky v Česku varují, vysoký export a nedostatek kulatiny může výrazně omezit počet pil u nás. Hrozí tedy růst nezaměstnanosti a to přitom v oblastech, které už teď mají nejvyšší procento lidí bez práce.
Bývalí zaměstnanci Pily Javořice v Ptení na Prostějovsku jsou opět bez šance na zaměstnání. Na to, že se jejich pila znovu rozjede, čekali téměř rok. Mezitím prošla dvěma neúspěšnými dražbami a nakonec na ni Krajský soud v Brně nečekaně vyhlásil insolvenční řízení.
Tři stovky bývalých zaměstnanců Pily Javořice ve Ptení na Prostějovsku mají šanci, že se vrátí do práce. Před několika dny totiž soud ukončil insolvenční řízení s mateřským holdingem závodu. To by mělo otevřít cestu k prodeji pily a jejímu znovuotevření.