Reforma má zrychlit vlekoucí se zadávací řízení a oslabit pravomoci předsedy úřadu Petra Mlsny. Právě ten ale návrh označuje za „revoluční hazard“ a rizika v něm vidí i další kritici.
„Úředníci mají téměř na denní nebo týdenní bázi překvapení, co se tam změní. Něco, co fungovalo, přestane fungovat,“ popisuje digitální stavební řízení výkonná ředitelka Svazu měst a obcí Vladyková.
„Navrhujeme legislativní úpravu, která pro přechodné období povede k duálnímu používání nového i původních systému stavebního řízení. Na základě všech plusů a minusů rozhodneme,“ říká Kulhánek.
„Obnova by měla být rychlá. Snažíme se zjednodušit proces dopravy peněz na místo určení tak, aby mohly být rychle spotřebovány,“ řekl nový ministr pro místní rozvoj Petr Kulhánek (STAN).
Prezident zároveň k dnešnímu dni zrušil pověření vicepremiéra a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) řízením ministerstva pro místní rozvoj.
Premiér Petr Fiala z ODS po schůzce s kandidátem hnutí STAN na ministra pro místní rozvoj Petrem Kulhánkem potvrdil, že ho navrhne prezidentu Petru Pavlovi ke jmenování.
Vedení STAN navrhlo do čela ministerstva pro místní rozvoj dosavadního karlovarského hejtmana Petra Kulhánka. Měl by se stát nástupcem odvolaného Bartoše.
Karlovarský kraj plánuje přestavbu bývalé transfuzní stanice v Karlových Varech na bydlení pro zdravotnický personál. V budově by mohlo vzniknout několik bytů, pokoje pro stážisty a školicí místnosti.
Eurofondy plynou do Česka už dvě dekády. Pomoci měly hlavně se zaostáváním tří uhelných regionů. „Selhala celá regionální i rozvojová politika státu,“ hodnotí stav na severozápadě země Daniel Šitera.
Kraj tak chce překlenout následujících pět let, ve kterých očekává nedostatek lékařů v regionu. Podporu mohou čerpat lékaři na Karlovarsku, kterým je alespoň 65 let.
Tři týdny před inaugurací vyrazil zvolený prezident Petr Pavel na cestu do Karlovarského kraje. Jak vznikal její program? Co si od návštěvy budoucího prezidenta slibuje krajské vedení?
Ve všech krajích v Česku vzniknou do několika dnů asistenční centra na pomoc Ukrajincům. Uprchlíci se v nich po příjezdu do země zaregistrují a získají ubytování a další humanitární pomoc.
Karlovarský hejtman Petr Kulhánek je pro širší seznam nepostradatelných profesí. Kromě zdravotníků a zaměstnanců služeb by byl i pro zahrnutí řidičů nebo energetiků.
Podle mluvčího podniku Povodí Ohře Jana Svejkovského se situace v posledních letech nijak významně nezměnila. Nyní se ale začala alespoň rýsovat možnost řešení.
Celkem 11 evropských lázeňských měst společně usiluje o zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO. Jsou mezi nimi i Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.
Pokud přístroj onkologie nezíská, budou muset pacienti dojíždět do Plzně nebo Chomutova. Pro některé pacienty je ale doprava velmi složitá. Pacientů s nádorovými onemocněními přitom v regionu přibývá.
Nemocnice budou poskytovat jen neodkladnou a nezbytnou péči podle dostupných sil a prostředků, uvedl po jednání krajského krizového štábu hejtman Petr Kulhánek (za STAN).
Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého se situace v nemocnicích Karlovarského kraje lepší, to ale Kulhánek odmítá. „Situace je setrvale vážná, ale stále pod kontrolou,“ tvrdí.
Karlovarský kraj stále usiluje o převozy pacientů do Německa, ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) to ve středu opět odmítl. Nemocnice jsou ale na hraně své kapacity.
„Pokud jednání skončilo nějakou dohodou, tak je to z velké části úspěch ministra zdravotnictví, protože ten odvedl opravdu velký kus práce,“ říká hejtman Martin Netolický (ČSSD).
„Je to typické vládní nařízení – ani oblečené, ani nahé. Je to celé děravé. Jediné pozitivum vidím v tom, že bychom měli dostat respirátory nebo roušky,“ uvedl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS).
Podle bývalé ministryně zdravotnictví Zuzany Roithové (KDU-ČSL) je třeba připravit pro převozy do Německa podmínky, ale využít teprve, až dojdou kapacity.