Protesty svolaly odbory po jednání s ministry spravedlnosti a financí. A to i přesto, že zástupci vlády nabídli navýšení na všech soudních pozicích v průměru na více než 41 tisíc korun.
„Vracíte se myšlenkami?“ ptala se soudkyně. „Nonstop,“ odpověděl s tím, že se v noci neustále probouzí nebo nejezdí hromadnou dopravou, protože se úplně straní lidí.
Soud se sporem zabýval podruhé. Ani loni v březnu bývalé političce vyšší odškodnění nepřiznal. Ministerstvo spravedlnosti v minulosti žene vyplatilo 1,6 milionu korun.
Starosta se domáhal náhrady nemajetkové újmy 30 000 korun a omluvy za porušování práv na ochranu soukromí. Vadilo mu, že byla zpřístupňována majetková oznámení komunálních politiků během roku 2020.
Soudkyně Lucie Šenková konstatovala, že Pelikán skutečně vydal nezákonné rozhodnutí, jeho nezákonnost ale podle ní spočívala pouze v tom, že bylo předčasné.
Soud bude projednávat také odvolání o žalobě Marešové na vydavatelství Vltava Labe Media, které mimo jiné vydává noviny Deník. Soudy ženě ve sporu již pravomocně přiznaly 100 000 korun.
Případ se týká prodeje obecního majetku, kvůli němuž deset zastupitelů Postoloprt téměř tři roky čelilo trestnímu stíhání, prý schválili prodej obecního objektu za nevýhodnou cenu.
Stát nelze podle soudce Ondřeje Růžičky vinit z toho, že společnost, se kterou žena plánovala uzavřít smlouvu na manažerskou pozici, nectila presumpci neviny. Rozhodnutí není pravomocné.
„Náhrady za mé nezákonné stíhání by neměl platit stát, ale bývalý vyšetřovatel Pavel Nevtípil a státní zástupkyně Dagmar Máchová,“ myslí si Vladimír Sitta, bývalý obchodní ředitel papírny Neograph.
Server iROZHLAS.cz zjistil, že střelec z Bělehradské ulice se chtěl pomstít několika dalším lidem. Své bytné či státní zástupkyni, která jej v minulosti posadila na lavici obžalovaných. Ale nejen jim.
Celkem státní zástupce podal Obvodnímu soudu pro Prahu 2 obžalobu na čtyři lidi. Obžalovaní se také dopustili zneužití pravomoci a maření výkonu úředního rozhodnutí.
Podle kamerových záznamů nestihla rozhodnout do hodiny a usnesení o vzetí do vazby vynesla až po 14.30. Rozhodnout o vazbě přitom soudce musí do 24 hodin od doručení návrhu žalobce.
K incidentu došlo den po návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze na začátku roku 2016. Jeden z policistů dostal u soudu tříletou podmínku, druhý byl viny zproštěn.