Na vrchní soud se obrátila královna Sibongile Dlamini, první manželka, která požaduje výhradní uznání jako jediné legální manželky zesnulého krále Goodwilla Zwelithiniho.
Dědička španělského trůnu, princezna Leonor, slaví deváté narozeniny. Už teď má protokolární přednost před španělským premiérem i bývalým králem Juanem Carlosem. Plavovlasé děvčátko by se jednou mohlo stát čtvrtou královnou v dějinách Španělska. Pokud se ovšem monarchie v zemi udrží – mladí Španělé jsou totiž stále víc pro republiku.
Zástupci zemí Commonwealthu dnes na summitu v australském Perthu schválili změnu nástupnictví v britské monarchii, která povoluje prvorozené dceři zdědit královský trůn. Změna také umožňuje právo na královský trůn dědicům, kteří se ožení nebo provdají za příslušníka římskokatolické církve. Zástupci Společenství národů by měli také projednat otázku dodržování lidských práv.
Britové zřejmě po zhruba 300 letech změní tradici v následnictví na trůn. Doposud má přednostní nástupnický nárok na trůn muž, i když není prvorozený. To by teď mohlo být minulostí. O změnu usiluje britský premiér David Cameron, který už svůj návrh rozeslal zemím Commonwealthu.
Dnes se žení britský následník trůnu, princ William, jeho nastávající Kate Middletonová ale není šlechtického původu. Poslední král, který se o to pokusil, byl jeho praprastrýc Edvard VIII, který se kvůli svatbě s Američankou Wallis Simpsonovou musel vzdát nároku na trůn za sebe i své potomky. Podle profesorky Lenky Rovné z Fakulty sociálních věd UK podobná následnická krize ale nyní nehrozí.
Severní Korea oslavila 65. výročí založené vládnoucí Strany práce mohutnou vojenskou přehlídkou. V Pchjongjangu jí přihlížel současný diktátor Kim Čong-il a poprvé i jeho nejmladší syn Kim Čong-un, který se stane příštím vůdcem KLDR.
Nejmladší syn severokorejského vůdce Kim Čong-un nastoupí do čela KLDR po svém otci Kim Čong-ilovi. Oznámila to agentura AP s odvoláním na prohlášení místopředesedy stálého výboru Nejvyššího lidového shromáždění KLDR Jang Hjong-sopa.
Po smrti Kim Čong-ila může převzít moc v zemi armáda. Tvrdí to studie jihokorejské zpravodajské služby, kterou dnes v Soulu zveřejnil tamní parlament. Podle ní by se takový scénář mohl naplnit v případě, že by severokorejský diktátor neurčil svého nástupce.