Muzeum města Brna po dvouleté památkové obnově otevřelo návštěvníkům secesní Arnoldovu vilu. Je nejstarší z trojice slavných vil brněnských průmyslníků.
„Je tam spousta věcí, které vypadají staře nebo neopraveně, to jsou právě ty původní věci, které jsou nejcennější,“ představuje opravenou vilu ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc.
„Před sto lety bychom z hradu Špilberk mohli pozorovat rozrůstající se Brno, ale rozhodně ne tak velké jako dnes,“ říká historik z Muzea města Brna. Jaký byl tehdy život v Brně?
Výstava se na brněnském Špilberku koná přesně 700 let poté, co se královna Eliška Rejčka zasadila o výstavbu kláštera cisterciaček na Starém Brně. Pro něj tehdy nechala duchovní rukopisy zhotovit.
Těsně před sněmovními volbami dostal Jiří Mihola (KDU-ČSL) místo v Muzeu města Brna. Aniž by nahlásil podjatost, hlasoval krátce poté v zastupitelstvu pro navýšení svého vlastního úvazku.
Snímek pořízený před 180 lety Bedřichem Franzem vystaví Muzeum města Brna na pouhé tři dny. Důvodem pro krátkou výstavu je fakt, že se fotografie může kvůli své zastaralé technice lehce poškodit.
Uskupení odborníků vzniká v době, kdy se v Brně podle památkářů rozjela lavina ničení umělecky hodnotných domů, které kvůli dávné chybě přišly o památkovou ochranu.