Protesty organizované lékařskými a zdravotnických odbory kvůli navýšení platů a mezd zdravotníků budou až příští rok. Může jít o výpovědi z přesčasové práce nebo jinou formu.
Proti úhradám na příští rok chtějí protestovat i praktičtí lékaři. „Já jsem předložil tři varianty a ani jedna z nich nebyla akceptovaná,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).
Zákon, který by odměny zdravotníků navázal na průměrnou mzdu, se podle odborářů s platností od příštího roku schválit nestihne. Ministerstvo zdravotnictví v návrhu podle nich neplní všechny sliby.
„Pokud je (ministr zdravotnictví Vlastimil Válek) čestný muž, tak závazek, který byl podepsán za přítomnosti předsedy vlády, musí plnit, ať se mu to líbí, nebo ne,“ tvrdí Milan Kubek.
Podle rozsudku obtěžoval Milana Kubka v soukromí i na veřejných místech. Čekal na něj před domem, kde Kubek bydlel, zvonil na něj a domáhal se jeho přítomnosti.
Přáda po podpisu lékaře v nemocnicích vyzval, aby výpovědi z přesčasové práce stáhli. Premiér zdůraznil, že 9,8 miliardy korun na nárůst platů a mezd jde ze systému veřejného zdravotního pojištění.
Lidé musí od 1. prosince počítat s omezením zdravotní péče v nemocnicích. Jednání lékařů s ministerstvem zdravotnictví včera totiž skončilo bez dohody.
„Počtvrté jsme dostali úplně stejné návrhy. Sliby na zvýšení platů jsou naprosto nepodložené a ignorují všechny lékaře a zdravotní sestry v regionálních nemocnicích, kterých je většina,“ řekl Kubek.
České zdravotnictví trápí nedostatek personálu, velké množství přesčasů nebo nízké mzdy. Jednání s ministerstvem zdravotnictví o nápravě zatím stagnují.
Počet osob vstupujících do soudní budovy či do soudní místnosti nemá justiční stráž sama možnost ovlivnit, řídí se pokyny předsedy soudu nebo jím pověřené osoby.
„Lidé by pak nešli na pohotovost a rovnou by volali rychlou, kdy poplatek víceméně neplatí. Tak bychom spíš péči prodražili a celý systém péče ještě víc zahltili.“
Za vydírání a vyhrožování si proto odpyká celý vyměřený trest. Proč se soud rozhodl odvolání zamítnout? Server iROZHLAS.cz přináší celé znění jeho usnesení.
Prezident České lékařské komory, Milan Kubek, čelil během pandemie obtěžování ze strany Patrika Tušla a jeho skupiny. Lidé před jeho domem křičeli „vydejte nám vraha“. Případ se dostal až k soudu.
Patrik Tušl, obviněný za pronásledování a výtržnictví kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory, odmítl u soudu obžalobu. Líčení bude pokračovat v březnu.
Současný poplatek 90 korun je podle komory velmi nízký, neplní svojí regulační funkci a nepřispívá ke snižování přetíženosti lékařských pohotovostních služeb.
Tušl, kterého některá média označují za známou postavu tuzemské dezinformační scény, podle kriminalistů Kubka pronásledoval a omezoval v běžném způsobu života.
„Kdo z vás bude ochotný postavit se jim ve stejný den na odpor? Uděláme úplně stejnou protiakci. Jestli chtějí boj, tak ať to zkusí!“ vyzývali ve videích na sociálních sítích Tušl s Čermákem.
Milan Kubek upozorňuje, že stávající rychlost očkování bude nutné zvýšit stonásobně. Doporučuje také, aby stát znovu začal proplácet PCR testy i bez žádanky od lékaře.
Jak ověřil server iROZHLAS.cz, žádné podobné nařízení týkající se lékařů vláda nevydala. Neví o něm ani Česká lékařská komora, ani doktoři. Vše vysvětlujeme v dalším díle seriálu Ověřovna!
Českým nemocnicím se už hlásí první zdravotní sestry a lékařky, které z Ukrajiny utekly a chtěly by dál ve zdravotnictví pracovat. Dle Milana Kubka se musí především naučit česky a prokázat vzdělání.
Dernerová jako jeden z argumentů proti povinnému očkování uvádí, že vakcinace nevyvolává kolektivní imunitu. „Maximálně můžete chránit sám sebe. I po očkování můžete nakazit druhého člověka.“
Lékařů bez licence je podle zjištění Radiožurnálu víc a většinou se jedná o cizince. Podle České lékařské komory jde o hrubé porušení zákona a je to výsledek selhání státních orgánů.
Praha||Lenka Kabrhelová, Matěj Válek, Dominika Kubištová|Zprávy z domova|Vinohradská 12
Stovky polských žen cestují podle nevládních organizací do Česka za umělým přerušením těhotenství. Co všechno musí splnit, aby tu potrat mohly podstoupit? A jak důležitou destinací Česko je?
Nemocnice musí často na poslední chvíli měnit už tak složitě sestavené služby, přesouvat personál mezi odděleními nebo dokonce žádat o pomoc dobrovolníky.