„V dopise zpravodajci hodnotí úspěšnou akci Anthropoid a likvidaci Reinharda Heydricha, ale zmiňují se v něm také o tom, jaký teror fašisté rozpoutali v protektorátu,“ popisuje ředitel muzea.
Návštěvnicí Národního muzea si budou moct po pěti letech opět prohlédnout legendární kostru plejtváka myšoka. K vidění je spolu s dalšími 1500 předměty v rámci nové stálé expozice Zázraky evoluce.
Výstava unikátních nálezů, které dlouho neopustily a již zřejmě neopustí území Egypta, patří k hlavním událostem Národního muzea i současných výstav v Česku. Výstava se připravovala několik let.
Výstavu Sluneční králové připravovalo Národní muzeum několik let. Na jaře kvůli nouzovému stavu přesunuli kurátoři vernisáž až na konec srpna. Po necelých dvou měsících ale museli expozici zavřít.
Vstupné je do poloviny června snížené na polovinu, děti do patnácti let neplatí vůbec. „Snížení vstupného vnímáme jako vstřícné gesto,“ vysvětluje generální ředitel muzea Michal Lukeš
Andrea Pohlová, prapraneteř manželů Benešových, otevírá tajemnou schránku. Uvnitř je sada nástrojů z kovu a dřeva. V duchu televizní soutěže Kufr se můžeme ptát, co to vlastně vidíme?
Ředitel Michal Lukeš obdržel od slovenského prezidenta nejvyšší státní vyznamenání pro cizince – Řád bílého dvojkříže druhé třídy. Kiska zase obdržel od pražského primátora symbolický klíč od Prahy.
Stavební stroje, neosvětlené chodníky, prach a hluk. Poslední roky není procházka kolem Národního muzea v Praze ničím příjemným. Vyhlídky do příštího roku jsou ale optimističtější.