Moore ve svém červencovém vystoupení na britském velvyslanectví v Praze vyzval Rusy, kteří „jsou svědky úplatnosti, vnitřních rozbrojů a neschopnosti svých lídrů“, aby se dali do britských služeb.
Jde o jeho teprve druhý takový veřejný projev od doby, co se na podzim 2020 ujal funkce. Několikrát ve své řeči zmínil sovětskou invazi do Československa v roce 1968 a odvahu Čechů.
Čína podle něj nyní představuje hlavní nebezpečí pro Británii a je rovněž prvořadým zpravodajským cílem britské rozvědky. Varoval také před hrozbami ze strany Ruska.
„Nemělo by být překvapením, že ruské tajné služby působí po celé Evropě a myslím, že Češi si to poskládali dohromady velice dobře,“ řekl John Sawers v rozhovoru s vysílací společností BBC.
Řediteli MI6 se přezdívá pan C, a to po prvním vedoucím agentury pro špionáž v zahraničí Mansfieldu Cummingovi. Je jediným členem MI6, jehož jméno se zveřejňuje.
Podle The Sunday TImes britský útvar SO15 shromáždil důkazy o tom, že v době podezřelých úmrtí na britském území do Spojeného království přijeli, nebo z něj odjeli agenti ruské vojenské rozvědky GRU.
V péči lékařů je i policista, který v Salisbury zasahoval. I on zůstává ve vážném stavu, podle ministryně ale už mluví a je v kontaktu se svou rodinou.
Bývalý ruský agent Segej Skripal byl léta ceněným spolupracovníkem britské MI6. Rozvědka za jeho informace ochotně platila vysoké částky, protože je považovala za vysoce užitečné a důvěryhodné.
Obdoba nápaditého vynálezce zlepšováků Q, známého z filmů o Jamesi Bondovi, slouží v řadách britské tajné služby MI6 i ve skutečnosti. Podle agentury AFP to prozradil šéf rozvědky Alex Young. Na rozdíl od filmů o agentovi Jejího Veličenstva ale skutečné pracovníky britské rozvědky svými technickými vynálezy zásobuje žena.
Autorem kompromitující složky na Donalda Trumpa má být někdejší agent britské zpravodajské služby MI6 Christopher Steele. Informaci přinesla BBC nebo deník Wall Street Journal. Materiály mají dokazovat vydírání zvoleného amerického prezidenta ze strany Ruska. Moskva popírá, že by materiál měla.
Britský spisovatel Frederick Forsyth byl více než 20 let agentem britské rozvědky MI6. Autor proslulého špionážního románu Den pro Šakala svou činnost v tajné službě veřejnosti odhalil ve své nové autobiografii The Outsider: My Life in Intrigue. Informoval o tom zpravodajský server BBC.
Novou, dosud neznámou nahrávku, na které mluví zavražděný ruský agent Alexandr Litviněnko, zveřejnil britský Daily Telegraph. Na audiozáznamu mluví Litviněnko o napojení ruského prezidenta Putina na zločineckého bosse Semjona Mogileviče. Nahrávka byla pořízená rok předtím, než Litviněnka v Londýně otrávili radioaktivním poloniem.
Sledování libyjských uprchlíků britskou bezpečností službou MI5 podle britského Guardianu vyplývá z dokumentů, které byly nalezeny v Libyi. Informace o uprchlících MI5 poskytovala režimu Muammara Kaddáfího a navíc také spolupracovala s libyjskými agenty. Představitelé Blairovy a Brownovy administrativy, která vládla v době, kdy měla existovat spolupráce, spojení odmítli.
Člen libyjské prozatímní vlády Abdel Hakim Belhadj žaluje britskou kontrarozvědku MI6, že ho před osmi lety pomohla vydat režimu Muamara Kaddáfího. Tvrdí, že byl v Libyi mučen. Podle britských novin jsou činitelé MI6 ochotni zaplatit Belhadjovi velké odškodné.
Organizace na obranu lidských práv Human Rights Watch zveřejnila informace o kontaktech Kaddáfího režimu s americkou CIA a britskou MI6. Povstalce v Tripolisu tato zpráva podle zvláštního zpravodaje Českého rozhlasu v Libyi Martina Dorazína velmi nemile překvapila.