Americké úřady tvrdí, že internetový podnikatel Kim Dotcom se svými spolupracovníky připravil filmová studia a nahrávací společnosti o více než 500 milionů dolarů.
Novozélandský soud potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance, že zakladatel pirátského serveru Megaupload Kim Dotcom může být vydán do USA, kde čelí obviněním z vydírání a porušování autorských práv.
Novozélandský soud zamítl odvolání internetového magnáta německého původu Kima Dotcoma proti jeho vydání do Spojených států. Americká justice požaduje vydání zakladatele serveru Megaupload kvůli obviněním z porušování autorských práv a dalších trestných činů. Advokát Dotcoma podle agentury Reuters uvedl, že podá odvolání k vyšší soudní instanci.
Zakladatel kontroverzního serveru na sdílení dat Megaupload, Kim Schmitz alias Dotcom, spustil novou verzi s názvem Mega. A to přesně rok a den poté, co ho zatkla FBI a původní projekt zablokovala.
Obecně se má za to, že ilegální šíření filmů po internetu filmovému průmyslu škodí. Možná to ale může být i naopak. Tvrdí to německo-dánský vědecký tým, který analyzoval výdělky filmových studií poté, co byl na začátku tohoto roku zavřen server pro sdílení souborů Megaupload.
Konec společnosti Megaupload nijak neomezil tok ilegálních dat na internetu. Ve chvíli, kdy americká FBI vypnula služby jednoho z největších úložišť, se sice snížil objem souborových přenosů o 2 až 3 procenta, o den později už ale bylo vše zpět na původní úrovni.
Data milionů uživatelů na internetovém úložišti Megaupload ještě pár dní vydrží. Právníkům serveru se podařilo prodloužit existenci uložených dat o dva týdny. Díky novému termínu mají lidé ještě čas své soubory, které nejsou v rozporu se zákonem, zachránit.
Jeden z největších světových serverů pro sdílení souborů je mimo provoz. Americké úřady zavřely Megaupload, populární místo pro výměnu elektronického obsahu kvůli údajnému porušování autorských práv. Hackeři v odvetě napadli počítačový systém amerického ministerstva spravedlnosti.