Trump byl kdysi byl jako volič demokratů zastánce širokého přístupu k legálním interrupcím. Když ale vyčíhal příležitosti přivlastnit si Republikánskou stranu, musel změnit kurz.
Z nového předsedy Sněmovny reprezentantů Mikea Johnsona i z exprezidenta Donalda Trumpa se nakonec vyklubali daleko menší „potížisté“, než jak se dosud prezentovali.
Znovu se utká Trump a Biden. O vyčpělosti těchto možností svědčí i to, že jim bude podle všeho ubírat hlasy nezvykle velké množství nezávislých kandidátů a kandidátů menších stran.
Donald Trump rád všechny žaloby, kterým čelí, rámuje jako boj za své voliče. Žalobám vlastně nečelí on ale veškeré jeho voličstvo a on je jejich chrabrý bojovník.
Uniklé stanovisko nejvyššího soudu naznačovalo, že se soud chystá zvrátit precedent z několik dekád starých rozsudků, které de facto vytvořily federální garanci minimálního práva na potraty.
50 let a konec. Nejvyšší soud USA po půl století zrušil federální právo na potrat. Co všechno se teď změní? A co tahle zpráva vypovídá o Spojených státech 21. století?
Na jaře Biden předeslal poměrně ambiciózní agendu. Demokraté slibovali masivní investice do rozpadající se americké infrastruktury, posílit práva odborů, zreformovat a posílit volební práva a další.
Chvála, kterou si teď Biden vysloužil, by ho mohla dohnat k většímu zaměření se právě na antimonopolní oblast. Ve vztahu ke Kongresu jeho prezidentování totiž aktuálně vypadá jako velké zklamání.
„Myslím si, že Washington nic takového nepamatuje od roku 1814, kdy britská armáda vypálila Kapitol. Je to šok, ale dalo se to i čekat,“ říká publicista Matěj Schneider.