Komunisté, kteří v minulých sněmovních volbách propadli a nemají zastoupení ani v horní parlamentní komoře, se sešli u desky připomínající první dělnickou oslavu 1. máje v Praze v roce 1890.
Jen minimum respondentů kandidáty vybíralo až přímo ve volební místnosti. Týden před volbami to byly spíš ženy, lidi do 29 let, studenti a voliči koalice Pirátů s hnutím STAN.
Podle politologa Petra Justa platí komunisté daň za to, že se poprvé od roku 1990 podíleli – byť nepřímo – na vládě. „Ztratili řadu protestních voličů,“ přiblížil.
Mediální pozornost vyvolaly její výroky týkající se minulého režimu - zpochybnila například fakt, že přiznání Milady Horákové ve vykonstruovaném procesu, který vedl k její popravě, bylo vynucené.
Když se podíváme po neklidné Evropě, jak posilují extremisté a autoritáři a snaží se rozleptávat demokratické instituce, můžeme si k dnešní i příští podobě Senátu gratulovat.
iROZHLAS.cz přináší přehled politiků, kteří se o přízeň voličů ucházejí v komunálních i senátních volbách. Jsou mezi nimi třeba David Rath (dříve ČSSD), Ivan Pilný (ANO) nebo Marta Semelová (KSČM).
Dagmar Skálová řekla, že kromě Parkinsona má ještě jednu chorobu, ale na tu že je pyšná – že jí řekli, že má idiosynkrazii, díky ní pozná estébáka už na několik metrů: pokaždé jí naskáče husí kůže.
Z politických stran zasedajících nyní v pražském zastupitelstvu zatím lídra kandidátky do podzimních komunálních voleb vybrali Piráti, lidovci, komunisté a STAN.
Odvolací soud bude ve čtvrtek řešit žalobu, kterou podal právník Michal Kincl z TOP 09 na komunistickou poslankyni Martu Semelovou kvůli jejím výrokům v České televizi.
Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl jako nedůvodnou žalobu na KSČM a poslankyni strany Martu Semelovou. Zastupitel Brna-Bohunic za TOP 09 Michal Kincl po nich požadoval omluvu kvůli výrokům Semelové v ČT na adresu popravené političky Milady Horákové či o invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Prý mu způsobily osobnostní újmu. Verdikt není pravomocný, Kincl se proti němu odvolá.