Nová studie provedená u pobřeží Aljašky zjistila, že keporkaci nejen používají, ale i vyrábějí své vlastní nástroje. Obří mořští savci používají „bublinové sítě“, aby zvýšili svůj příjem potravy.
Díky dlouholeté ochraně proti lovu, speciální genetické výbavě a dlouhému věku se dnes na hranicích Tanzanie a Keni vyskytují výjimeční sloní samci, jejichž dlouhé kly dřou při chůzi o zem.
Vědce našli v argentinské části Patagonie lišku pohřbenou v lidském hrobě starém 1500 let. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je podle nich to, že byla vysoce ceněným společníkem nebo domácím mazlíčkem.
Bobři likvidují stromy, škody už jdou do desítek tisíc korun. Poškozené dřeviny jsou také nebezpečné pro turisty, kteří do lesů často chodí na procházky.
Kromě kostí primátů zabavili celníci také další více než tři stovky lebek a koster jiných druhů, zejména kočkovitých šelem, ještěrů či dravých ptáků. Většinou šlo o chráněné druhy.
Lov velryb má dlouhou tradici v různých končinách světa. Už před 8000 lety lidé zaznamenávali svá setkání s těmito mořskými savci v rytinách na útesech na jihokorejském pobřeží.
Státní veterinární správa potvrdila nákazu africkým morem prasat u dalších dvou uhynulých divočáků. Od prosince byla nemoc potvrzena u 21 zvířat v této oblasti.
Rozrytá pole a zničené chmelnice. Přemnožená zvěř, hlavně divoká prasata, jeleni či daňci, způsobují milionové škody zemědělcům a lesníkům. Ministerstvo zemědělství chystá novelu mysliveckého zákona.
Polák velký je, zjednodušeně řečeno, menší zavalitá kachna s větší hlavou. Samci jsou při námluvách na jaře zajímavě zbarvení. Za posledních 30 let v Česku zmizela třetina populace těchto ptáků.
Odhadnout, jak velké neandertálské skupiny byly, jde jen velmi těžko. Skupina musela ovšem mít minimálně dvacet členů, což je nejnižší možný počet osob, které dokážou rozporcovat slona za sedm dní.
Autor kolekce Daniel Roseberry uvedl, že všechny zvířecí hlavy byly vyrobené z pěny, při jejich vzniku „nebylo ublíženo žádnému zvířeti“, a dodal, že jeho návrhy jsou inspirovány Alighieriho. Peklem.
„Je nás aktivních 15 ze 40, ostatní jsou postarší, sil jim ubývá a na čekanou se jim chodit nechce. Všechno je na nás mladých, ale mladí mají rodiny, chodí do práce,“ popisuje myslivec ze Sedlce.
„Nové chování mohla způsobit neobvyklá kombinace obrovské kolonie rybáků obecných a přítomných želv. Rybáci za sebou nechávají zbytky ryb a slabá mláďata,“ uvedl vědec.
Princ Emanuel dostal výjimku k odstřelu agresivní medvědice podezřelé z loňských útoků na několik zemědělských usedlostí. Princ ale skolil „samce, který se k okolním domům nikdy nepřibližoval“.
Francouzská metoda lovu zpěvných ptáků na lepivou návnadu je nelegální. Soudní dvůr Evropské unie a vyhověl tak ochráncům zvířat. Tradiční charakter metody není důvodem pro její zachování.
87 procent stravy vlků v dané oblasti Mongolska tvořila divoká zvířata, zvláště pak srnec sibiřský, ze 13 procent vlci konzumovali malé savce, ptáky, hmyz nebo ovoce.
Výjimka podle ministerstva zemědělství předchází škodám v zemědělství a na lesích, dopravním nehodám při střetu se zvěří i šíření nemocí jako africký mor prasat.
Na návrší Pardědub nad řekou Labe u obce Skalice na Hradecku našel muž dva artefakty z pazourku. Pazourky objevil při povrchovém sběru na poli před několika lety, minulý týden je přinesl do muzea.
Ve středečním tisku se dočtete, že vlastníci polí a lesů chtějí víc práv při odstřelu zvěře. Zvěř totiž průměrně poškodí až 64 procent listnáčů, píší Hospodářské noviny.