„Ty věci jsou hodně zlomkovité. Máme v plánu sondy, abychom zjistili, jak je vlastně ta skládka rozsáhlá. A abychom se pak poradili i s ochranáři, co přesně s tím,“ říká archeoložka Olga Hájková.
Za posledních 24 hodin nejvíce napršelo v Jeseníkách a Krkonoších. Ve Zlatých Horách spadlo za tu dobu 164 milimetrů vody, tedy 164 litrů na metr čtvereční. Na Labské boudě naměřili 152 milimetrů.
Za tragickým vývojem událostí, které před více než sto lety vedly ke smrti Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, byla mimo jiné i řada chyb na straně pořadatelů.
Někteří vysoce postavení čeští policisté jezdí na služební cesty do Číny, cesty občas dokonce plně hradila čínská strana. Víc čtěte v sobotním tisku Radiožurnálu.
Labskou boudu v Krkonoších kupuje od podnikatele Martina Pumpra kyperská společnost Salvario Holdings. Transakace dosahuje částky 23 milionů korun. Objekt se nachází v takzvané první zóně Krkonošského národního parku, kde panují přísná pravidla s ohledem k přírodě.
Labskou boudu v Krkonoších čeká pravděpodobně záchrana. Ode dneška ji spravují provozovatelé, kterým se už v minulosti povedlo zrekonstruovat Luční boudu.
Labská bouda v Krkonoších změní majitele. Chce ji koupit její současný nájemce Jiří Holeček. Objekt tak dostane šanci na nové oživení. Ještě na podzim ho přitom vedení národního parku chtělo zbourat. Stát ale nesehnal peníze.