V současnosti je zamoření obřími hlodavci tak rozsáhlé, že na deratizaci parlamentu podle webu Firstpost vyčlenili rekordní roční rozpočet 1,2 milionu rupií (asi 325 tisíc korun).
Město už delší dobu pracuje na přestěhování místního policejního oddělení na nové místo. Tamních 910 policistů nyní pracuje v budově, kde kromě výskytu škůdců také nefunguje výtah a klimatizace.
Podle odborníků byly letos ideální podmínky pro rozmnožování místního druhu krysy s latinským názvem Rattus villosissimus. Kombinace vlhkého počasí a hojné sklizně zvýšila jejich počet.
Na YouTube existuje hned několik videí prezidenta Obamy, jak se snaží tento druh hmyzu odhánět. Na mouchy si několikrát stěžoval i dosluhující prezident Trump.
Odborníci z amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí varují, že kvůli výpadku obvyklého přísunu jídla se stávají některé krysy agresivnějšími a vydávají se za jídlem dál než kdy dříve.
Francouzská metropole řeší závažný problém – sužují ji přemnožené krysy. Pařížané o ně každý den na ulicích doslova zakopávají a deratizátoři s mnohaletou praxí bijí na poplach. Hlodavci se ve městě čím dál častěji vyskytují i přes den a vyvolávají paniku, napsala o problému agentura AP.
Na odlehlém ostrově Jižní Georgie v Atlantickém oceánu začíná poslední fáze operace na vyhubení agresivních krys a myší. Jde o vyvrcholení údajně největší deratizace v dějinách. Jejím cílem je zbavit ostrov hlodavců, kteří ničí unikátní kolonie mořských ptáků.
Populaci vzácných želv na Galapágách ohrožují přemnožené krysy. Souostroví, které mnozí označují za poslední ráj na Zemi, bylo v minulosti proslulé nedotčenou přírodou s množstvím původních druhů zvířat. Pak ale na Galapágy vstoupil člověk a přivezl s sebou i nebezpečné hlodavce. Želvám však škodí nejen krysy.
Z pražského podzemí občas vyleze potkan, kterého si na první pohled spletete s dobře vypasenou kočkou. Vedle vyhynulých krys z Východního Timoru by ale vypadal jako drobeček.