V bojích v Afghánistánu za minulé dva týdny přišlo o život 120 příslušníků bezpečnostních sil, 65 civilistů a více než 300 členů radikálního hnutí Tálibán.
Francii znepokojují akce islámských radikálů v Alžírsku. Po zásahu alžírské armády zůstaly tři desítky mrtvých rukojmí a islámští teroristé údajně stále kontrolují část továrny. Francie zvyšuje bezpečnostní opatření a vzhledem k odhodlání pokračovat v pozemní operaci v Mali se připravuje na zvýšené riziko teroristického útoku i na francouzském území.
Krvavé rozuzlení dramatu s rukojmími v Alžírsku bedlivě sledovali také lidé ve Velké Británii. Ministerský předseda David Cameron dokonce kvůli tomu odložil na neurčito dlouho plánovaný projev o budoucím uspořádání vztahů s Evropskou unií. Londýn předpokládá, že ze severu Afriku přijdou špatné zprávy.
V libanonském hlavním městě Bejrútu propukly střety, při kterých zemřelo několik lidí. Podle odborníků jde o odezvu občanské války v sousední Sýrii. Ta do dění v Libanonu tradičně silně zasahovala. V Libanonu žije mnoho náboženských skupin, různé mocenské složky v zemi se navíc dělí i podle toho, jestli jsou prosyrské, nebo nikoliv.
Už za pár hodin bude řecký parlament hlasovat o vládních úsporných opatření. Už druhý den proto v ulicích Atén proti tomu protestují desítky tisíc Řeků. V zemi taky druhým dnem pokračuje generální stávka. Přerušený je tak například provoz velkých podniků, státních úřadů, bank či benzinových stanic.
Nejméně šedesát lidí zahynulo při dalších krvavých střetech v ulicích syrských měst. Přes noc se pomalu sbíhaly údaje od syrské opozice, podle které armáda a policie po celé zemi opět střílela do demonstrantů. Nejvíce mrtvých bylo v oblasti Der'á na jihu země, další oběti hlásí Homs a Latákija. Velvyslanci zemí Evropské unie mezitím jednali o sankcích proti Sýrii. Podle ekonomických serverů ale dosáhli jenom částečné shody.