Stavbaři ji museli celou zbořit, protože dřevo napadl škodlivý hmyz a houby. Hosté se ale nemusejí obávat, nová kolonáda bude vypadat úplně stejně, jako ta původní.
Národní galerie Praha v rámci své výstavy ve Šternberském paláci uvádí kopie středověkých maleb, soch a dalších uměleckých výtvorů. Výstava je již druhou letošní v Česku zabývající se falzifikací.
Jedná se o kopii obrazu Mona Lisa. Na trhu s uměním si kopie slavného obrazu vedou dobře, letos v červnu se jedna z nich prodala za rekordních 2,9 milionu eur.
Takzvanou Hekkingovu Monu Lisu, kopii slavného obrazu Leonarda da Vinciho, koupil při dražbě v pařížské pobočce aukční síně Christie's evropský sběratel za 2,9 milionu eur (74,2 milionu korun).
Trojice velkých nakladatelství odborné literatury - Wolters Kluwer ČR, Leges a Grada – podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli kopiím jejich knih na portálu Uložto.cz.
Korunovační klenoty po pěti letech opustily korunní komoru v katedrále svatého Víta. Deset dní si je mohou prohlížet návštěvníci ve Vladislavském sále Pražského hradu. Restaurátor a uznávaný zlatník Jiří Belda je jedním z mála lidí, který zná každý detail pokladu. Dvakrát totiž vytvořil jeho kopii.
Kopírování filmů, hudby nebo knih je v dnešní době běžnou praxí. Často při něm dochází k porušování autorských práv. Ve Švédsku však existuje náboženství, jehož hlavní myšlenkou je, že sdílení souborů je nedotknutelné. Jmenuje se kopimismus.
Bez výrobků ‚Made in China‘ se už v dnešní době neobjedeme. Zručnost a schopnost Číňanů kopírovat se už ale posunula o krok dál. V Číně už umí vytvořit nejen imitace západního zboží nebo domů, ale dokonce i celá města. Svého čínského dvojčete se tak dočkala i rakouská vesnice Hallstatt. Její napodobeninu nechal uprostřed nejprůmyslovější oblasti Číny v provincii Kuan-tung postavit čínský milionář. A zajela se na ni podívat i východoasijská zpravodajka Českého rozhlasu Kateřina Procházková.