Na změně podkov se bude podílet město, protože jejich nových typ je výrazně dražší. Varianta z plastu vyjde v případě jednoho koně na asi 4000 eur ročně.
Kočár na zámku v Českém Krumlově získal po staletích původní podobu. Památkáři obnovili textilní výzdobu. Vůz nechal pro diplomatickou misi u papeže vyrobit v roce 1638 Jan Antonín I. z Eggenbergu.
Zranění 18 osob jsou podle policie lehká až středně těžká. Dvě osoby, mezi nimiž je žena, která jedno spřežení kočírovala, se zranily vážně. Jednoho z nich musel přepravit do nemocnice vrtulník.
Lidé v Pardubicích si na chvilku mohli připadat jako v pohádce. Přímo v centru města projížděl totiž královský kočár tažený šesti bílými koni, s lokaji v červených uniformách. Historické vozidlo i s bělouši půjčila hřebčínu v Kladrubech nad Labem dánská královna Markéta II. jako dárek k dnešnímu "Dni starokladrubského koně". Místním se tak naskytl neobvyklý pohled na slavnostní jízdu.
Zapřažená krása, tak vzletně se jmenuje výstava, která se chystá v Jízdárně Pražského hradu. K vidění na ní bude i pět kočárů z Olomouckého kraje, konkrétně z Čech pod Kosířem. Na dlouhou cestu do hlavního města se vydaly včera. Připravit tak velké exponáty k přepravě nebylo jednoduché.
Renesanční zámek v Brandýse nad Labem láká na nově otevřenou kočárovnu. Jde o jedinou zachovanou hospodářskou budovu v celém areálu. Postavena byla mezi lety 1800 a 1810, dlouhé roky ale chátrala a místní o ní téměř nevěděli. Město ji proto opravilo.
V Nebanicích na Chebsku se o tomto víkendu konal už 21. ročník mezinárodních závodů koňských spřežení. Své síly ve vozatajském umění poměřilo 81 posádek z 15 zemí světa. Největší zastoupení měli tradičně Němci a Rakušani, ale i Češi, Rusové nebo Maďaři. Letos se na startovní listině objevil také jeden Američan a Chilan.