„Když vyprávíte opravdu zajímavý příběh o tom, co se s těmi lidmi, kteří tady žili, stalo, kdo se o ně staral, kdo kdy co zažil... Ten dům se prodává jinak a na návštěvníky to funguje,“ říká Holub.
„Pan ředitel podal rezignaci, vzájemně jsme se domluvili,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková. „Myslím si, že možná nechce pracovat pro nové vedení,“ řekla k důvodům jeho rezignace.
Někteří zaměstnanci krajského úřadu brali v letech 2018 a 2019 k běžnému platu měsíční odměny 60 000 až 85 000 korun. Díky tomu si měsíčně přišli až na 150 000 korun.
Podnět kvůli změnám v organizaci hejtmanství, které přišly jen několik dní po rozhodnutí černošického úřadu v případu premiéra Andreje Babiše, podali zkraje března středočeští Starostové a nezávislí.
Ministerstvo spravedlnosti obdrželo podnět minulý týden, mezitím se obrátilo přímo na hejtmanství. „Vyžádali jsme si stanovisko ředitele krajského úřadu,“ uvedl mluvčí resortu Vladimír Řepka.
Server iROZHLAS.cz požádal o veškeré podklady a materiály, které v souvislosti s reorganizací daných odborů vznikly. Krajský úřad ale žádost částečně zamítl s tím, že dokumentaci nemá.
Středočeští zastupitelé odmítli projednat informace o začlenění odboru, který má řešit odvolání premiéra Andreje Babiše (ANO). Vít Rakušan (STAN) současně navrhl, aby se případem zabýval jiný kraj.
Podle Jiřího Holuba se reorganizace začala chystat už loni a s kauzou nesouvisí. Babišovo odvolání má nově spadat pod odbor legislativně právní a tím pádem i pod nového vedoucího Vladimíra Černého.