Snímky pichlavých savců, kteří se potulují po parcích, zahradách, lesích a polích, pořídí kamery a následně je vyfiltruje umělá inteligence vycvičená k rozlišování mezi volně žijícími zvířaty a lidmi.
Pracovníci záchranné stanice ve Vrchlabí apelují na lidi, aby nepřinášeli každého ježka, kterého najdou. Rozhodující je váha, ve stanici přijímají ježky okolo 120 gramů a menší.
Na měsíční cestu napříč Velkou Británií na kole vyrazil osmiletý Harry se svým otcem. Motivací je vybrat peníze na pomoc pro chlapcova oblíbená zvířata: ježky.
„Zřejmě někdy před 200 lety se rezistence vyvinula a později došlo k přenosu na člověka," řekla Barbora Černá Bolfíková z České zemědělské univerzity, která se na výzkumu podílela.
Ježci jsou klíčoví pachatelé. „Začíná být čím dál tím jasnější, kolik škody dokážou nadělat,“ řekl Nick Foster z Otažské univerzity, který se věnuje výzkumu ježků.
„Jsou to takové ježčí války. Lidé chtějí ježky mít, sebrat je sousedům, tak je překrmují,“ řekla Anne Brummerová ze záchranné stanice Amazing Grace Hedgehog Rescue Centre.