Dva zdroje agenturu AP informovaly, že Hamás přijal návrh dohody, která počítá s osvobozením 33 rukojmích, přerušením bojů na 42 dnů a propuštěním stovek palestinských vězňů z izraelských káznic.
Nemocnice v Pásmu Gazy se staly smrtelnou pastí pro Palestince, cituje AFP vysokého komisaře OSN pro lidská práva Volkera Türka. Podle jeho úřadu je zdravotnický systém v Gaze na pokraji kolapsu.
„Izraelská armáda vzala naši oblast útokem. Jednou kostel zasáhl nálet. Lidé se bojí, že se to bude opakovat. My jsme zažili už řadu válek. Tahle je ale jiná. Silnější a krutější,“ říká Butrus Chúrí.
Izrael uzavře svou ambasádu v Dublinu, oznámil v neděli izraelský ministr zahraničí Gideon Saar. Krok zdůvodnil tím, co označil za „extrémní protiizraelskou politiku irské vlády“.
„Po obnovení kontaktu po několika týdnech s osobami pověřenými ochranou vězňů se ukázalo, že v oblasti na severu Pásma Gazy, která je pod izraelskou palbou, zemřela jedna žena,“ uvedl mluvčí Hamásu.
Izraelská armáda vyzvala v návaznosti na útok k evakuaci lidí z několika oblastí v okolí města Baalbek na východě Libanonu. Chystá tiúder proti Hizballáhu, uvedla agentura AFP.
Izrael má s televizní stanicí Al-Džazíra dlouhodobě problematické vztahy a obviňuje ji, že je proti němu zaujatá. Arabská verze stanice totiž zveřejňuje i prohlášení Hamásu.
Izraelská armáda oznámila, že zaútočila ze vzduchu na velitelská centra teroristického hnutí Hamás; jedno bylo v bývalé škole a další v budově, která dříve sloužila jako mešita.
V reakci na smrt šéfa hnutí Hizballáh Hasana Nasralláha vyhlásila libanonská vláda třídenní státní smutek. Premiér Nadžíb Mikátí zároveň vyzval k odpovědnosti a jednotě.
Norská policie vydala mezinárodní zatykač na muže, který je spojován s prodejem pagerů libanonskému šíitskému hnutí Hizballáh. Zařízení minulý týden explodovala a zabila v Libanonu nejméně 39 lidí.
Od pondělí si intenzivní izrealeské útoky v Libanonu vyžádaly přes šest set obětí, a více než dva tisíce zraněných. Libanonské zdroje uvádí, že je mezi oběťmi i pět desítek dětí.
Nejméně pět Palestinců zahynulo při izraelském úderu na vozidlo ve městě Túbás na severu okupovaného Západního břehu Jordánu. Mezi nimi byl i syn známého palestinského zločince Zakaríji Zubajdího.
Angažování Belly Hadid jako nové tváře kampaně na obuv Superlight 72 vyvolalo kritiku. Na letní olympiádě v Mnichově totiž v roce 1972 zavraždili palestinští teroristé jedenáct izraelských sportovců.
V Gaze sílí kritika hnutí Hamás. Lidé prosí Boha, aby členům hnutí vzal život. V důsledku války se zcela rozpadl občanský pořádek, humanitární konvoje rabují zločinecké gangy.
Z kibuců pocházeli například například zakladatel státu a první izraelský premiér David Ben Gurion, Golda Meirová nebo dlouholetý izraelský politik Šimon Peres.
„V tuhle chvíli to v Izraeli skutečně vypadá velmi nestabilně. Uvidíme, jestli vůbec vydrží současná izraelská vláda,“ říká v Interview Plus Eva Taterová, historička z Ústavu pro soudobé dějiny AV.
Palestinská média mezitím informovala o izraelském bombardování rezidenční oblasti na severu města Gaza, při němž zahynulo osm lidí, většinou děti, píše stanice Al-Džazíra.
Izraelský válečný kabinet opustil další jeho člen, ministr bez portfeje Gadi Eisenkot, který v něm zasedal od října jako pozorovatel. Informoval o tom v noci na pondělí server The Times of Israel.
Izrael má také umožnit do Pásma Gazy přístup vyšetřovacímu týmu, který by se zabýval sběrem důkazů v případu údajného páchání genocidy na Palestincích.
Současnou vlnu studentského aktivismu zažehl incident z 18. dubna, kdy vedení Kolumbijské univerzity v New Yorku poslalo policii na studenty, kteří se utábořili uprostřed jejího kampusu.