Podle informací belgických médií už Tudžání zemi opustil, zůstává v ní ale jeho žena a děti. Imámovi právníci uvedli, že se proti verdiktu hodlá odvolat.
Prezident Emmanuel Macron se doposud záležitostem spojeným s francouzskými muslimy vyhýbal a soustředil se primárně na ekonomické reformy. Opatření se týká učitelů z Alžírska, Maroka nebo Tuniska.
Imámové se v sobotu vydali z Paříže na cestu po Evropě, jejímž cílem je odsoudit terorismus. Chtějí přitom navštívit místa, která byla v posledních letech dějištěm atentátů.
Jako součást boje proti šíření extremismu chtěla egyptská vláda diktovat islámským duchovním, jak mají kázat v mešitách. A narazila. Všichni kazatelé totiž měli od vlády dostat do ruky jednotný text a ten prostě v pátek věřícím v mešitě přečíst. Takový postup ale ostře odmítlo věhlasné islámské učiliště al-Azhar, které je považované za baštu umírněného islámu.
Prezident Miloš Zeman chce kvůli hrozbě terorismu rychlé deportace odmítnutých žadatelů o azyl. Odsuzovat útoky je laciné, jediné řešení je zbavit se příčin. Čeští občané by se podle Zemana měli ozbrojovat, aby mohli v nutné situaci zbraň použít.
Skupina britských imámů vydala proti Islámskému státu fatvu - tedy náboženský edikt. Odhadem 500 muslimů žijících ve Spojeném království se vydalo bojovat na straně islamistů v Sýrii a Iráku. Londýnská vláda se teď proti nim chystá tvrdě zakročit.
Islámští duchovní v Británii odrazují mladé muslimy od podpory radikálů. Skupina několika imámů na internet nahrála video, ve kterém muslimy společně vyzývají k věrnosti Spojenému království a k tomu, aby odmítli radikální ideologii extrémního islamismu. Odpověděli tak na nebezpečí, které Británii hrozí od britských džihádistů bojujících v Sýrii a Iráku.
Několik desítek duchovních z muslimské komunity v Bruselu se chystá na prohlídku bývalého koncentračního tábora v Osvětimi. Zorganizování exkurze navrhl jeden z poslanců regionálního bruselského parlamentu s cílem zbavit imámy předsudků vůči Židům.