Zanardi se po střetu s nákladním automobilem podrobil operaci hlavy a poté byl umístěn na jednotku intenzivní péče. Jeho stav je podle lékařů po tříhodinovém neurochirurgickém zákroku velmi vážný.
Liberečtí florbalisté se zapojili do otevřeného závodu projektu Cesta za snem. Ne kvůli zpestření přípravy, ale proto, aby vyjeli při charitativní akci kilometry pro devítiletou Barunku.
Cíl poblíž Karlova mostu si vybrali organizátoři Handy Cyklo Maratonu. Akce, která není závodem v tom pravém slova smyslu, ale už popáté dokonale propojila sport zdravých a handicapovaných.
Ani vrozená vada nebrání českolipské cyklistce Petře Hurtové v podávání špičkových výkonů. Na handbiku, kole s ručním pohonem, se stala mistryní České republiky a teď má před sebou další výzvu.
#Jedumaraton je film o nejdelším cyklistickém závodu v Česku, který spojuje svět hendikepovaných a zdravých lidí. A nabízí mnohdy neuvěřitelné příběhy. Jeden z nich prožil devětadvacetiletý Martin Záruba. Před rokem a čtvrt utrpěl těžký úraz, ochrnul, u sportu ale zůstal a mimo jiné už zajel cyklomaraton.
Mnohonásobný mistr republiky, evropský šampion z roku 2007. Tím se mohl už v mládežnických kategoriích pochlubit Patrik Jahoda. Reprezentoval na vodních lyžích. Právě voda se mu ale v roce 2007 ve Spojených státech málem stala osudnou.
Těžkým úrazem život končit nemusí, vlastně může začít nový. Kateřina Antošová dřív běhávala maratony, teď Českou republiku reprezentuje jako cyklistka na hadbiku. Na zářijové paralympiádě v Riu de Janeiru vybojovala dokonce deváté místo.
Slavný automobilový závodník, ale dnes už i úspěšný paralympionik Alessandro Zanardi se na hrách pro hendikepované v Riu pokusí napsat další díl svého příběhu. Příběhu o tom, jak se po těžké nehodě, která ho připravila o obě nohy, vzepřel osudu, aby mohl inspirovat lidi po celém světě.
Společná jízda lidí s hendikepem i bez něj napříč Českou republikou s názvem Tour 4 Change odstartovala dnes dopoledne z Prahy. Za čtyři dny by měli její účastníci dojet až do Zlína. Chtějí upozornit mimo jiné na to, že žádná překážka není tak obtížná, aby se nedala překonat.
Vůbec poprvé se Ústeckého půlmaratonu zúčastní také postižení na kolech poháněných rukama - "handbikeři". Jejich závod je součástí českého poháru. Pojedou jen o tři kilometry kratší trasu než běžci.
Čeští handbikeři vyrazili dobýt Evropu. Expedice, které dominuje pětice hendikepovaných sportovců, má před sebou více než tři tisíce kilometrů. Dnes se auty vydala do Německa, kde odstartuje nonstop štafeta v sedlech speciálních kol. Přes holandské rovinky a hornaté Pyreneje by vozíčkáři měli dorazit až do Gibraltaru. Na cestu si vzali všechno, co uvezli.
O zápis do české knihy rekordů se pokoušelo 11 handicapovaných sportovců na speciálně upravených kolech. Zdolávali cestu z Vrchlabí na Zlaté Návrší. Handbikeři tak zdolali 25 kilometrů a překonali 1000 výškových metrů. A pokořili navzdory horku český rekord.
Jezdci na speciálně upravených kolech pro vozíčkáře se dnes pokusí vyjet z Vrchlabí na Zlaté návrší v Krkonoších. Na závodníky čeká tisíc metrů převýšení a zhruba 30 kilometrů dlouhá trasa. Odměnou jim bude zápis do České knihy rekordů v počtu zúčastněných. Prozatímním rekordmanem je český reprezentant ve sledge hokeji Zdeněk Šafránek, který náročnou trať absolvoval vloni.
Celá trasa vozíčkáře Radomíra Krupy z Frýdku-Místku bude dlouhá přes 2 200 kilometrů, chystá se totiž objet celou Českou republiku. Chce být prvním tělesně postiženým člověkem, který něco takového dokáže. Na měsíc dlouhou jízdu vyrazí dnes ve 14 hodin odpoledne z obce Baška na Frýdecko-Místecku.