Z činu je obžalovaný muž, který je podle znalců sexuální sadista. Mladé ženě nepravdivě tvrdil, že je policistou z Liberce a pohrozil jí, že nesmí nic říct, zaznělo při jednání soudu.
Policista, který lustrace požadoval, je stíhaný kvůli podplacení a dále přečinům zneužití pravomoci úřední osoby ve formě účastenství a neoprávněného přístupu k počítačovému systému.
Policista, který konflikt vyvolal, byl přitom kvůli brutálnímu útoku zproštěn výkonu služby. Případ nadále prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Pražská policie ve čtvrtek ukončuje provoz tísňové linky, kterou spustila po střelbě na pražské Filozofické fakultě. Linka měla pomáhat při zjišťování informací souvisejících s tragickou událostí.
Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je třeba s definitivním hodnocením zásahu na filozofické fakultě vyčkat na závěry inspekce. Ty by měly být na jaře.
Do budoucna by se podle ministra vnitra měly propojit policejní, zbrojní a zdravotnické registry. Celospolečensky pak bude nutné zvyknout si na pravidlo „dívej se a mluv“.
V souvislosti s tragickou událostí nyní řeší policie přes 60 dalších případů, které se týkají například schvalování činu na sociálních sítích. U 30 případů zná totožnost lidí.
Obviněný je Stiborek, bývalý šéf IKEM, náměstek Malý a šéf tamního oddělení IT Raška. Případ se má týkat nátlaku, který Stiborek spolu s Malým vyvíjeli na kardiochirurga Pirka a šéfa kliniky Netuku.
Hendrych nahradí Radima Dragouna, kterému se srpnem skončilo pětileté funkční období a současně zvítězil ve výběrovém řízení na pozici olomouckého vrchního státního zástupce.
Že oznámení podá, už na začátku června avizoval muž, proti němuž policie zakročila. Mířit podle jeho advokáta mělo na zasahující policisty a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN).
Advokát rodiny autistického chlapce, kterého policisté v civilu zaklekli během mítinku Andreje Babiše (ANO) v Borovanech, trvá na tom, že zásah byl naprosto nepřiměřený.
K incidentu došlo v jihočeských Borovanech během mítinku šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který objíždí republiku v rámci předvolební kampaně se svým obytným vozem.
Mluvčí GIBS bez bližších informací uvedla, že zahájeno bylo trestní stíhání proti dvěma osobám. Krajský státní zástupce Radim Kadleček uvedl, že obvinění již nejsou ve služebním poměru u policie.
„Šetřením bylo zjištěno, že služební zákrok proti muži byl proveden standardním způsobem, za použití zákonných donucovacích prostředků,“ uvedla mluvčí inspekce.
Praha/Olomouc||Martin Štorkán|Zprávy z domova|Původní zpráva
Další obvinění v rámci operace Tumor – zátahu proti únikům z policejních databází – si vyslechly tři osoby: jeden již stíhaný policista, jedna fyzická a jedna právnická osoba.
Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové podalo obžalobu pro přečiny nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zneužití pravomoci úřední osoby.
„Stav je takový, že když se nad tím zamyslíte, tak na to nárok nemám a ani nic nepobírám,“ říká Jan Krejčí. „Chyba v zákoně žádná není, jenom by to chtělo nějaké právní stanovisko.“
V českém tisku se v sobotu dočtete, že Svaz osobních železničních dopravců chce do deseti let vozit čtrnáct procent českých cestujících. Aktuálně je to asi devět procent, píše server Zdopravy.cz.
Podle inspekce se neprokázalo, že by citlivé informace unikly od policie. Trestní řízení ohledně výbuchů, za kterými zřejmě stáli ruští agenti, navíc podle mluvčí Ivany Nguyenové neohrozily.
Tumor, operace inspekce proti únikům z policejních databází, se rozrůstá: jak zjistil server iROZHLAS.cz, obvinění si nově vyslechli další dva lidé. Soupiska stíhaných tak čítá už celkem 9 osob.
Na pracovnici úřadu práce v Bělehradské ulici zaútočil muž 29. června. Muže podezřelého z útoku zadrželi policisté po několika hodinách v centru hlavního města, po zatčení se ke svému činu přiznal.
Generální inspekci bezpečnostních sborů od roku 2017 výrazně narůstaly výdaje. O tři roky později dosáhly na 448 milionů, což je podle kontrolního úřadu nárůst přes 60 procent.
Na pochybení dozorců přišla Generální inspekce bezpečnostních sborů, když mapovala šikanu vězňů v rýnovické věznici. Podílet se na ní mělo jen v loňském roce hned 15 příslušníků vězeňské služby.