Více než polovina vězňů v Česku pracuje. Podle vězeňské služby mají o práci zájem. Jedna speciální pozice pro vězně vznikla na hradě Krakovec ve Středních Čechách.
Část uprchlíků v detenčním zařízení v Drahonicích pokračuje v protestní hladovce, kterou zahájili v úterý. Několik z nich už museli ošetřovat lékaři. Migranti si stěžují i na to, že je Česká republika drží v detenci dlouho. Na místě pomáhá i několik dobrovolníků, poskytují uprchlíkům hlavně psychickou podporu.
Běženci v Drahonicích na Lounsku údajně pokračují v hladovce. Situace v zařízení se podle ministerstva vnitra oproti minulým dvěma dnům uklidnila. Ve středu se tam dva migranti sami zranili a další podle policie napadl člena ochranky.
Situace v detenčním zařízení pro migranty v Drahonicích na Lounsku se vyostřila. Podle policie vpodvečer dva běženci sami sebe zranili a další z nich napadl ochranku zařízení. Teď už je situace v zařízení klidná. Českému rozhlasu to řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
Část cizinců v zařízení v Drahonicích údajně dál odmítá stravu. Protestují tak proti délce svého zadržení. Zároveň se bojí, že je úředníci ze země deportují. Ministerstvo vnitra upozornilo, že však nyní není jasné, zda a kolik zadržených zahájilo systematickou hladovku, kteří z nich pouze nepřišli na snídani, ani to, zda se jedná stále o stejné osoby. Toto bude zřejmé až v průběhu dne.
Více než čtyři desítky uprchlíků z detenčního zařízení v Drahonicích na Lounsku zahájily hladovku. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) se obávali toho, že budou vráceni do zemí, odkud pocházejí. Ve stejný den totiž ministerstvo odvezlo přibližně 40 migrantů v rámci dublinských opatření do jiné evropské země.
Vězeňská služba ode dneška pomáhá policii hlídat migranty v zařízení Drahonice na Lounsku. Na žádost ministerstva vnitra, uvolnil ministr spravedlnosti Robert Pelikán za hnutí ANO na 70 lidí. Policii budou pomáhat až do konce února.
Desítky uprchlíků začne tento týden svážet Správa uprchlických zařízení do nového detenčního zařízení v Drahonicích na Lounsku. Místní obyvatelé i vedení obce s tím ale nesouhlasí. Celkem má být v objektu bývalé věznice až 240 uprchlíků, půjde výhradně o muže.
Do prostor detenčního zařízení pro uprchlíky v Drahonicích na Lounsku se v pátek přišlo podívat na 70 místních obyvatel. Bývalá věznice začne uprchlíky přijímat od 12. října. Na hlídání zhruba 200 cizinců bude nasazeno několik desítek policistů. Místní se ale i tak bojí o bezpečí a pořádek v obci.
Do nového detenčního střediska pro uprchlíky v Drahonicích na Lounsku se můžou dnes podívat místní lidé. Většina jich s přebudováním bývalé věznice na středisko pro uprchlíky nesouhlasí a proti je i vedení Lubence, pod který Drahonice spadají.
Bývalá věznice v Drahonicích na Lounsku se promění na zařízení pro uprchlíky. Obec Lubenec, pod který Drahonice spadají, s tím ale nesouhlasí. Petici proti záměru ministerstva vnitra podepsalo už více než dvanáct stovek místních. Podle místního starosty se ale rozhodnutí ministerstva stejně neubrání.
Ministerstvo spravedlnosti 1. května uzavře věznici v Drahonicích na Lounsku. Nápravné zařízení pro víc než dvě stovky vězňů je podle resortu už zastaralé a nevyhovující. Starostové okolních obcí a odboráři se ale obávají dopadu konce věznice na stovku zaměstnanců. Navíc zmizí i levná pracovní síla, například na odklízení sněhu a nepořádku v obcích.
Věznice v Drahonicích na Lounsku je po novoroční prezidentské amnestii poloprázdná. Stát se proto rozhodl, že nápravné zařízení od května zruší a vězně přemístí do okolních věznic. To se však nelíbí tamním obyvatelům. Řada z nich našla ve věznici práci, za kterou teď v lepším případě budou muset dojíždět, nebo ji nenajdou vůbec.