Nový zákaz míří podle radního hlavně na mladíky, kteří s oblibou v noci projížděli Starým Městem v okolí Dlouhé ulice v silných vozech či tam pořádali závody.
Místo běžné reflexní značky upozorňující na přecházení chodců tu bude stát značka svítící a blikající. Je o něco větší než běžná čtvercová cedule, ale jakoby obalená bílým lemem.
Pravostranný provoz slíbila vláda v roce 1931. Stálý výbor Národního shromáždění ho zavedl ale až o sedm let později. Novinka měla začít platit v květnu 1939, nakonec se stalo dřív kvůli okupaci.
Značka je podobná těm, které varují například před vysokou zvěří. Úřady tak chtějí zamezit nehodám i dalšímu úbytku populace ježků, napsal server Sky News.
Na českých dálnicích vjedou ročně do protisměru asi tři stovky řidičů. Silničáři proto na čtyřech nejrizikovějších místech instalovali prvních sedm varovných tabulí.
Jednou z nejčastějších příčin smrtelných dopravních nehod v Česku je přejetí do protisměru. Policisté teď upozornili, že rizikem střetu může být i vybledlé nebo špatně viditelné vodorovné značení.
V Česku stojí kolem silnic podle Ústředního automotoklubu zbytečně moc dopravních značek. Odhadem jde zhruba o 30 tisíc cedulí. Na jejich velký počet několik let upozorňuje také policie.
Stovky dopravních značek zakazují na Šumavě vjezd do lesů. Dopravní policisté ale tvrdí, že jsou u cest protiprávně. Správa Národního parku Šumava se brání, že je nechala pouze obnovit.
Řidiči se mohou od 1. ledna setkat na českých silnicích s novými dopravními značkami. Ve městech uvidí například ceduli varující před vozítky segway. Součástí nového značení bude i auto padající do vody nebo třeba kůň a žába.
S losy se nepotkáte jen na silnicích ve Skandinávii nebo Kanadě, žijí totiž i u nás. Patří ale k nejohroženějším druhům - na jihu Čech jich žije asi dvacet. Tomu, aby jich neubývalo, by měla zabránit i nová dopravní značka Pozor, los. Podle dlouhodobých statistik u nás nejvíc losů zahynulo při dopravních nehodách.
Na dálnici D1 u Velké Bíteše po víc než půl roce končí omezení. Samotná stavba ale zůstane přes zimu nedodělaná. Zdržení způsobily dohady stavební firmy a státu o peníze. Místy je pouze dosypaná krajnice, i přesto ale dnes dálnici u Velké Bíteše otevřou.
Řidiči, kteří projíždějí Palkovicemi na Frýdecko-místecku míjejí speciální dopravní značku. Je to padesátka v červeném srdci a u toho silueta matky s dítětem. Místní se rozhodli tímto způsobem bojovat proti pirátům na silnicích, kteří se prohánějí obcí nepovolenou rychlostí.
Ve Veselí nad Lužnicí vymění až polovinu dopravních značek. Jsou totiž zastaralé. Město vymění na 350 značek během listopadu, stát by to mělo přibližně 850 tisíc korun.
Dálnice a rychlostní silnice ve Středočeském kraji lemují poškozené značky. Na cestě ze Slaného do Prahy je jich hned deset. Většinu z nich poničili vandalové nebo neopatrní řidiči. Dopravní psychologové nabádají k větší pozornosti, protože poškozená značka může hrát hlavní roli při mnohých nehodách.
Policejní kontroly zaměřené na účelnost a stav dopravního značení u silnic odhalily v celé České republice téměř 2400 nadbytečných dopravních značek. Ty budou v nejbližší době odstraněny a další, které jsou ve špatném stavu, se dočkají obnovy.