Předseda dolní komory ruského parlamentu mimořádné zasedání zdůvodnil neodkladnými záležitostmi. Mimo jiné vládními návrhy na podporu ekonomiky a občanů či vojáků.
V seznamu adeptů na nejvyšší ocenění figuruje také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zeman už začátkem března oznámil, že se tomuto návrhu rozhodl vyhovět.
Ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) překvapilo, že si opozice vybrala jako jeden z cílů útoku na vládu navrhované snížení zdravotních plateb za státní pojištěnce od poloviny roku.
Zajištění ubytování uprchlíkům z Ukrajiny, jejich přerozdělování mezi kraji anebo nákupy do hmotných rezerv. I tak vláda zdůvodňuje nutnost prodloužit nouzový stav do 31. května.
Svolání další schůze má podle předsedkyně dolní komory Parlamentu přinést jistotu, že se v pátek ráno bude jednat o rozpočtu, i kdyby stále nebyl schválený program již započaté schůze.
Státní zástupce požádá o vydání Babiše sněmovnou k trestnímu stíhání. K ustanovení nové sněmovny dojde nejdříve 8. listopadu. Do té doby nelze vůči Babišovi podnikat žádné kroky.
Pro odvolání hlasovalo 64 z 80 přítomných poslanců. Pro odvolání byli poslanci z klubů ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Proti byli poslanci SPD, komunisté a dva nezařazení.
Měsíční penze by podle zákonných pravidel měly vzrůst od ledna. Podle Maláčové v průměru o 458 korun. Dalších 300 korun navíc by mělo podle předlohy putovat do zásluhové části důchodu.
Poslanci Dolní sněmovny schválili návrh rozvodového zákona už 9. ledna. Sněmovna lordů, ve které má řadu zástupců opozice, ale tento týden k vládnímu textu připojila pět dodatků.
Horní komora parlamentu se původně pokoušela k zákonu připojit dodatky. Ve středu ale Dolní sněmovna všechny odmítla a Sněmovna lordů následně svou snahu o změnu brexitového zákona vzdala.
Iniciativu předložila skupina konzervativních poslanců okolo Marka Fancoise. Návrh už na počátku letošního roku odmítl tehdejší předseda Dolní sněmovny John Bercow.
Alžběta II. přišla na půdu parlamentu v doprovodu prince Charlese. Zahájila nové zasedací období parlamentu. Mezi vládními prioritami je i zdravotnictví.
Mezi dotyčnými straníky je například bývalý ministr financí Philip Hammond, někdejší několikanásobný ministr Keneth Clarke nebo vnuk Winstona Churchilla Nicholas Soames.
Britská vláda premiéra Borise Johnsona v úterý ztratila většinu v Dolní sněmovně poté, co Konzervativní stranu kvůli nesouhlasu s vládní brexitovou politikou opustil poslanec Philip Lee.
Mayová chce brexitovou dohodu poslancům předložit znovu v červnu. Ve čtvrtek výbor konzervativních poslanců oznámil, že nehledě na výsledek hlasování pak Mayová určí harmonogram svého odchodu.