Nedělní vzpomínkový ceremoniál u londýnského kenotafu se koná vždy nejbližší neděli k 11. listopadu, na který spadá výročí podpisu příměří v první světové válce.
Před 101 lety skončila první světová válka. Na 11. listopad připadá i Den válečných veteránů, kteří se zapojili do boje za svobodu a demokracii. Tento den se v Česku slaví jako významný od roku 2001.
„Myslím, že je důležité slavit, připomínat a zároveň ukázat, že i když jsme my žádnou světovou válku nezažili, tak že je máme a budeme mít navždy v paměti,“ svěřil se mladík Luca.
Svátek věnovaný veteránům se slaví jako připomínka 11. listopadu 1918, kdy bylo podepsané příměří a ukončeny boje první světové války. V Česku se jako významný den slaví od roku 2001.
Na Olšanských hřbitovech v Praze se bude vzpomínat na ty, kteří položili životy za mír a svobodu. Den vzpomínek tam začne v 10:45. Pořádá ho zastupitelský úřad Velké Británie a Severního Irska a je součástí oslav Dne veteránů.
11. listopad je Dnem válečných veteránů. V tento den v roce 1918 skončila první světová válka. Na jejích bojištích zahynuly miliony vojáků a padli i Češi a Slováci. Právě jejich aktivní účast v legiích napomohla vzniku samostatného Československého státu. I proto si jejich památku dnes připomínáme. V Praze hned na několika místech.
Před 95 lety skončila první světová válka. Den válečných veteránů si dnes připomíná celý svět. 91letý Jaroslav Klemeš bojoval za druhé světové války jako příslušník československé armády ve Francii a Velké Británii. Je posledním žijícím ze stovky československých parašutistů, vysazených z Anglie do okupované vlasti.